Kestvusratsutajad võistlesid kuldses sügispäikeses Kõrvemaal

Oktoobri esimesel kuupäeval rändasid meie kestvusratsutajad Kõrvemaa kaunis looduses, võisteldes "Kõrvemaa Sügise" nimelisel võistlusel karikatele ning täites vajalikke kvalifikatsioone. Kõrvemaa Suure Karika distantsil 84 km viis koju Merilin Kalbre Baltimoril.

Kalbre edestas teiseks tulnud Grete Kaasi Ecuador Baffil napilt, kindlustades sekundilise edumaa finišisrigel. Distantsi läbimiseks kulus võitjatel 5 tundi, 14 minutit ja 25 sekundit, keskmiseks kiiruseks märgiti 16,03 km/h. Kolmandaks tuli Brenda Prants ponil Kilvet.

Kõrvemaa Väike Karikas distantsil 57,5 km läks Madle Sirelile Amorital, aeg 03: 22: 59, keskmine kiirus 17 km/h. Sekundiste vahedega järgnesid Siim Laur ja Maybach ning Ines Beilmann ja Pleyon.

Esmane 42 km klassis said tulemuse kirja 9 võistlejat kümnest. Neist kiireima aja, mida küll antud klassis ei arvestatud, sõitis välja Kadri Kullerkupp (Avante MTÜ) IluEedil.

57,5 km-l said I kvalifikatsiooni Sigrid Sild ja Nola ning Kristi Saarmas ja Pärlike. 84 km-l sai II kvalifikatsiooni Mari-Leen Kaselaan hobusel Frühling Kassarist.

Võistluse raames oli kavas ka kalenderplaaniväline tutvumisklass, milles oli sedapuhku üks võistleja – veterinaar Joel Jürisson Africanal, kes ka kenasti võistluse lõpetas.

Võistlusest võttis osa 27 võistluspaari. Tulemused leiate peagi hobumaailma kalendrist.

Külli Tedre pilte võistlusest: http://www.kyllitedre.com/Photography/Endurance/Korvemaa-Sygis-2011/19333315_rtMrzd#1510807500_fxC9cnN