Kestvusratsutajad võistlesid maalilises Rõuges

Rõuge Rännaku nimelisel kestvusratsutamise võistlusel asus 25. augustil starti 24 paari. Päeva pikima distantsi – 82 km – võitsid Külli Nõmm ja Mozart.

82 km distantsil asus võistlustulle 6 sportlast, kes kõik ka edukalt raja läbisid. 5 tundi, 5 minutit ja 43 sekundit pärast starti naases esimesena finišisse Liivimaa klubi sportlane Külli Nõmm hobusel Mozart, kelle keskmiseks kiiruseks kujunes 16,09 km/h. Teisena lõpetasid esipaarist 16 sekundit hiljem finišeerunud Marian Kikas (LMRK) ja Jaliszko ning mõned minutid hiljem saabus kolmanda koha omanik – Helina Kalev (LMRK) Suzukil.

69 km distantsil võistles 4 paari, kellest lõpetas positiivse tulemusega kolm. Sõidu võitis Peeter Liiv Byronil keskmise kiirusega 12,56 km/h. Teine koht läks napilt Berit Truutsile (LMRK) Amandal, kolmas Laura Nahkorile (EER) Parzivalil.

Kiirusvõistlus peeti ka 40 km pikkusel rajal, kus asus starti 7 paari. Neist 6 said kirja positiivse tulemuse, kusjuures kiireimaks osutus Kadri Kullerkupp (MTÜ Avante) IluEedil keskmise kiirusega 12,92 km/h. Paar sekundit hiljem finišeerisid Marian Koplimäe (Tallinn) ja Africana, kolmanda koha võtsid Annabel Kaldvee (Ratsarügemendi) ja Herr Hugo.

Lisaks neile distantsidele peeti ka ERLi kalenderplaaniväline tutvumisklass – 26 km, millest osa võtnud seitsmest paarist lõpetas neli.