Kestvusratsutajate hiilgavad tulemused Poola võistlustelt

Lilian, Brenda ja Ryszard Zielinski autasustamisel. Foto: Astra Nilk.

13.-14. augustil toimus Poolas kahepäevane kestvusratsutamise võistlus Kliczkow Endurance Rally. Kliczkowi lossi territooriumil võõrustati kestvusratsutamise võistlust juba viiendat korda. Tänavu toimus kahe päeva jooksul suur hulk rahvusvahelisi ja rahvuslikke starte tasemel 20-160 km, võistluste raames toimusid ka Poola meistrivõistlused. Võistlusala asus Kliczkowi lossi kaunis põlispargis. Võistlusrajad ise kulgesid Poola maalilisel maastikul, liivapinnasel ja kanarbikuväljadel. Eestlased osalesid seal juba kolmandat aastat järjest ja seekord ka väga edukalt.

Tiina ja Gabryel. Foto: Kaisa Kask.

Laupäeval startisid CEI 3* 160 km rajal kolm paari, sealhulgas Tiina Kuusepuu ja Gabryel Eestist. Kaht paari saatus kahjuks ei soosinud, kuid Tiina Kuusepuu ja Gabryel kappasid võiduka lõpuni tubli keskmise kiirusega 15,68 km/h.

Pühapäeval startisid 140 km rajale kuus võistluspaari, kelle hulgas olid Lilian Schönberg ja Brenda Prants Eestist. Tüdrukud hoidsid kogu sõidu vältel kindlalt juhtpositsiooni ja seda finišijooneni. Nii Lilian kui Brenda võistlesid kahes arvestuses – CEI 3* 140 km ja Poola seeniorite meistrivõistlused. Esimesena jõudsid üle finišijoone Brenda Prants ja Assman, sekund hiljem Lilian Schönberg ja Amal El Awrah, mõlema võistluspaari keskmiseks kiiruseks oli 15,93 km/h. Eesti kestvusratsutajad näitasid suurepärast vormi ning on suur rõõm, et mõlema CEI 3* klassi kõrgeimad kohad tulid Eestisse.

Lilian Schönberg ja Brenda Prants jäid võistlustulemustega väga rahule. “Hobune oli väga tubli. Kartsime väga kuuma ilma, sest ilmateade lubas 32 soojakraadi, kuid õnneks ilm nii hull ei olnud ja saime ka kerget vihma. Hobune andis ka endast 110%,“ kiitis Lilian oma hobust. Kliczkowi radu hindsid Lilian ja Brenda suurepäraseks, kuid tõid välja, et kuna eelneval päeval oli sama rada kasutatud teisel võistlusel, oli liiv lahti sõidetud ja seetõttu rada pehme. “Kaks kolmekümnekilomeetrist ringi oligi sellist pehmemapoolset liiva, hobusel oli pisut raske,” kommenteeris Lilian. “Oli küll väljakutseid täis võistlus, aga olen väga õnnelik ja uhke meie lõpptulemuse üle, “rõõmustas Brenda Prants.

Poolas toimunud võistlustega täideti ka viimane kvalifikatsioon, mida oli vaja Itaalias Veronas toimuvatele kestvusratsutamise maailmameistrivõistlustele. Maailmameistrivõistlused kestvusratsutamises toimuvad 19.-23. oktoobril.