Kestvusratsutamise Eesti meister on Kairit Järv

Kairit Järv ja Druid Foto: Greta Frosch

Laupäeval, 29. mail toimus esmakordselt Ähijärvel Karula rahvuspargi metsades rahvusvaheline kestvusratsutamise võistlus Ähijärve Endurance Ride 2021, mille raames selgitati ka Eesti meister kestvusratsutamises. Kõvas finishi heitluses sai Eesti meistriks Kairit Järv  hobusel Druid.

Osalejad, keda oli nii Eestist, Soomest kui ka Leedust, panid end proovile vägagi vaheldusrikastel Lõuna – Eesti metsaradadel. Rajad valitud nii, et oleks nii liiva-, kruusa- kui ka metsateid, ratsutati nii laugel kui künklikul pinnasel. Ilm oli väga soosiv , parajalt soe ja väheke pilvine , mis oli eriti sobiv hobustele .

Seekord sõideti CEI2* ja EMV ühisarvestuses, kus kõik EMV osalejad võtsid osa ka CEI2* arvestusest. CEI2* arvestuses startisid 9 ratsanikku, kus kahjuks pärast esimest ringi loobus edasisest võistlusest Leedu esindaja Ugne Zalieckiene hobusel Alhaja. EMV arvestuses läks 120 km pikkusele rajale 8 võistluspaari. Kulla ja hõbeda peale käis kuni finišijooneni välja väga tuline heitlus kus Kairit Järv (EER, treener Õnne Halliko) hobusel Druid, kes läbis distantsi ajaga 6:17:14 ja keskmise kiirusega 19,72 km/h. Saavutades kulla ja hõbeda Eveli Pärna Ragazzal (EER) (6:17:15, keskm kiirus 19,72 km/h). Pronksiga pidi leppima Tiina Kuusepuu  Gabryelil(6:21:32, keskm kiirus 19,50 km/h). Vastavalt CEI2* klassis jagunesid kohad vastavalt nagu meistriarvestuses.

EMV esikolmik
Foto: Kaia Raidma

CEi2* Best Condition auhinna sai hobune Gabryel.

Esikolmiku emotsioonid pärast võistlust :

Eesti meister Kairit Järv „Võistlus oli hästi korraldatud ja rada tehniline ning hea. Usun et selle aasta EMVl oli kõige tihedam konkurents läbi aegade. Võistlus oli pingeline algusest lõpuni. Ja oligi arvata et lõpptulemus saab otsustavaks viimastel meetritel.

Hõbemedal Eveli Pärna  „Võistlus oli korraldatud läbimõeldult ja sujus terve päeva vältel viperusteta. Rajad olid väga head ning märgitud suurepäraselt. Lisaks kõigele olid ka Ähijärve võistluse ametnikud ning abipersonal professionaalsed ja väga abivalmid.“

Pronks Tiina Kuusepuu „Meie jaoks algas hooaeg järsku ja kohe suure sõiduga. Valmistsime vaikselt kulgema aga kuna võistluse rajad, ilm ja kogu korraldus oli nii super ning hobusel minekut oli, siis sõitsime natuke tempokamalt.“

CEIY2* startis vaid kaks ratsanikku. Saana Nieminen (FIN) hobusel Petrom saavutas esikoha kiirusega 16.38km/h ja teisele kohale tuli Agnes Annimäe (Estreka, treener Mare Kalme) kiirusega 16,31km/h. Sellega täitis Agnes oma kvalifikatsiooni nõude osalemaks septembris toimuva Noorte maailmameistrivõistlustel Ermelos.

CEI1* ja CEIY1* arvestuses sõideti  100 km distants. CEI1* võitis Kaja Tuisk (Kassari RM) hobusel Penton (7:01:45, keskm kiirus 14,86 km/h), saades võidu Soome ratsaniku Linda Laine hobusel Chensonasees (7:07:38, keskm kiirus 14,74 km/h). Võistlusklassis osales 3 võistluspaari, kahjuks kolmas osaleja diskvalifitseeriti lonke tõttu.

80km esikolmik Foto: Triin Schneider

CEIY ehk juunioride arvestuses tulid 5 võistluspaari seas esikohale Jasmin Viinamägi ja Maher(6:48:25, keskm kiirus 15,87 km/h).Teisena lõpetasid Martin Shneider (Kassari RM) hobusel Mihkel-Muhkel(6:48:26, keskm kiirus 15,87 km/h). Kolmandad olid Merily Järveots (EER) ja Ronaldo ( treener Õnne Halliko) (7:08:18, keskm kiirus 15,13 km/h).

Rahvuslikes klassides tulid 80 km distantsil võitjaks Iti Tikk (Kassari RM) ja Pirate , 50 km esimene oli Kelly Uluots(Pinifer ET) ja Oofy.

Täname südamest perekond Rohtlat, kes olid abiks nii jõu kui nõuga. Suur kummardus vabatahtlikele ja ametnikele.

Võistlus sai ainult tänu teile toimuda, kallid  sponsorid –  Cavalor,    LeParade , Taarapõllu talu, Lepistu šokolaadivabrik. Antsla vald, Kultuurkapital, Harku Hobukeskus ja  Hobuhooldus.

Lisaks täname Coffe People ’ it. Kes lisaks tõi meile kohvi koos kohvimasinaga, mis andis sooja ergutavat  jooki kõigile soovijatele  kogu päeva vältel.