Kestvusratsutamise EMV juunioridele

Suve kuumimal pühapäevasel hommikul astusid võistlustulle meie tublid kestvusratsutajad. Juunioride klassis, kus tuli läbida 59 km, oli stardis 11 paari, vabaklassis samal distantsil veel kolm, ning 37 km kvalifikatsiooni olid täitmas seitse paari.

Päeva esimestena startisid pikema distantsi osalejad, parmudest tigedaks aetud hobused ainult ootasid, millal saaks juba rajale põgeneda. Aga juba esimestel kilomeetritel oli pehmematel kohtadel segadust ja kukkumisi, kellegi kuri käsi oli keeranud metsas teed juhatava noole valesse suunda, mille tulemusena said hobused üle 6 km lisaks traavida. Esimene osa lõppes kõigile osalejatele siiski edukalt, kõik taastusid ja keegi ei longanud.

Teisel ringil läks juunioridel juba rebimiseks. Kui alguses liiguti veel koos, siis hiljem jagunes grupp kolmeks. Juhtgrupis olid koos Hanna Rohtla Jaduga, Kairit Kalbre Nobeliga ja Marylin Uusna Sebastianiga. Lõpusirgele saabusid liidrina Kairit ja Nobel, kohe kannul Hanna Jaduga, ja minut hiljem Marylin Sebastianiga. Viimasel otsustaval hetkel mõtles isepäine ja nutikas Nobel, miks ometi minna ringiga, kui saab otse, ning tõmbas "vales kohas" kodu poole. Sellega kaotas ta muidugi juhtpositsiooni ning jäi Hanna järel teiseks. Vabaklassis võitis napi eduga Egle Kalev Frank Frängiga Astra Nilgi ja Mahal Zadida ees.

37km kvalifikatsiooni täitsid kõik hobused. Päev oli raske nii hobustele kui ratsanikele, kes said mudas maadelda, rajalt eksida, päiksepõletust tunda või parmude poolt närida.