Kestvusratsutamise EMV ponidele oli võidukas Iti Tikule ja Piratele

Foto: Tiina Kilumets

Laupäev 28. augustil toimusid Arma ratsatalus Rutja külas Lääne- Virumaal kestvusratsutamise võistlused ja EMV ponidele. Lisaks toimus kalenderplaani väline tutvumissõit 5+5 km, kus lapsed said harjutada kogu võistluse protsessi koos veterinaarülevaatuste ja puhkepauside ja tiimitööga.

Võistlusele registreerujaid ei olnud ülemäära palju, aga konkurentsi jagus igasse võistlusklassi. Ponide EMV oli tulnud võistlema sel korral kuus võistluspaari, 56 km tavaklassis ja esmases sama palju võistlejaid ja 86 km kaks osalejat. Tutvumisklassi minisõitjaid oli kümme.

Ilm oli võistlustel soodne, eelmisel päeval oli tugev torm merel ja suur lainetus aga võistluspäevaks oli ilm parem. Nimelt kulgeb osa rajast mererannas ja hobuseid, kes pole varem palju mere ääres sõitnud on kindlasti lainetuse ja tormiga raskem heal pinnasel hoida ja nad peavad sõitma paksemas liivas.

Võistluse ametnikena olid kaasa löömas ka kestvuse raudvara- kohtunik Malle Einaste ja veterinaararst Andres Tuvi. Nende nõuanded, oskused ja kogemused on seda ala saatnud juba algusest peale.

86 km võitjaks tuli Piniferi ET klubist  Tiina Kuusepuu hobusel Gabryel keskmiseks kiiruseks 18,58 km/h. 56 km avatud klassi võitjaks tuli Kairit Järv hobusel Druid, klubist Estonian Endurance Riding, kiirusega 18,76 km/h. Teisele kohale tuli Eliise Laur hobusel Namir, kolmandale kohale Liispet Kilumets hobusel Lexy.

Ponide EMV võitjaks tuli Iti Tikk hobusel Pirate (kiirus 13,79 km/h). Hõbemedalile Triine Lippe ja Liberaal (kiirus 13,69km/h) ja pronksmedali sai kaela Karoli Kanarbik hobusel Emmanuelle (kiirus 11,51 km/h). Ponide EMV klassis olid sel korral esindatud kolm klubi ja kõik osalejad said tulemused kirja.

Foto: Tiina Kilumets

Esmase kvalifikatsiooni klassis said samuti kõik osalejad tulemuse kirja. Päris mitmed sõitjad tegid selles klassis oma elu esimese kestvusratsutamise stardi.

Tutvumisklassis jõudsid tulemusele need sõitjad kes ei unustanud ära, et lisaks miinimumkiirusele oli ette antud ka maksimumkiirus. Sõidu võitjaks tuli Adele Karoline Visnapuu võistluse kõige väiksema poni Säraga. Talle järgnesid samuti ponidel Mirell Marii Laos ja Laura Tull. Kõik tutvumisklassi sõitjad sai harjutada ka tiimitööd ja groomid, kelleks on enamasti lapsevanemad, said õppida oma ülesandeid. Korraldajad loodavad, et tutvumiklassidest tuleb edaspidi uut järel kasvu, kes kestvusratsutamisega hakkavad püsivalt tegelema.

Kogu võistlusel osales lisaks sel alal palju kasutatavatele araabia hobustele ka palju eesti ratsaponisid ja mitmed eesti hobused.

Toetajatena lõid kaasa Eesti Ratsaspordi Liit, Havens Eesti, Trendsetter Europe OÜ ja ratsaklubi MTÜ Estreka. Suur tänu teile!