Kestvusratsutamise juuniorite Eesti meister on Brenda Prants, ka Poolas olid meie sportlased edukad

Laupäeval Ubajärve Rännaku raames toimunud Eesti meistrivõistlustel juuniorite kestvusratsutamises oli stardis rekordarv võistlejaid. Meistritiitli saavutas Brenda Prants (EER) hobusel Assman.

Võitjapaari keskmiseks kiiruseks kujunes 19,60 km/h. Sama kiirusega sai hõbemedali Lilian Schönberg (El Awrah ET ) hobusel Jamila el Awrah. Pronksile tuli Eliise Laur (EER) Kilvetil, nende keskmine kiirus 19,59 km/h. Kestvusratsutamise mänedžer Katrin Liiv sõnas, et väga rõõmustav oli stardis näha nii palju noori ratsanikke. Meistritiitlit asus jahtima lausa 15 osavõtjat, see on enam kui koolisõidus sel aastal ja veidi vähem kui takistussõidus. Võistluse ametlikud tulemused jõuavad peagi ka Ratsanetti.

Rõõmustavaid uudiseid saime ka Poolast, kus meie kestvusratsutajate reis on üle ootuste edukaks kujunenud: kõik üles antud võistluspaarid lõpetasid edukalt võistluse. CEI 2*120 km distantsi võitis Kairit Järv (EER) hobusel Nola, neljas ja viies koht kuulusid vastavalt Anne Rohtlale (Ruila Tall) hobusel Jalizza Adamas ja Heigo Rohtlale (Ruila Tall) hobusel Fatas Zanzibaar ning seitsmendana lõpetas Keiu Oras (EER) hobusel Baltimor. CEI 1*80 km lõpetas edukalt Jelena Sbitneva (El Awrah ET) hobusel Quito el Indalo. Ka siin ootame veel ametlikke tulemusi.

Eesti Ratsaspordi Liit