Kestvusratsutamise kogukond valis hooaja parimaks rajaks Koidma võistlusrajad Hiiumaal

Foto: Tuuli Reede

24.septembril toimus Hiiumaa põhjarannikul saare esimene rahvusvaheline ratsavõistlus, mille rajad valiti ka hooaja parimateks. Teise koha saavutas Arma võistlus Lääne-Virumaal ja kolmandaks tuli pikaajalise traditsiooniga Kurista võistlus Tartumaal.

Koidma võistlus korraldati koostöös Kassari Ratsamatkade ja kestvusratsutamise klubi Pinifer ET-ga. Kuigi rada ei olnud lihtne, kiitsid osavõtjad ilusat loodust, head pinnast ja radade loogilist ülesehitust. Korraldajatel on plaan ka järgmine aasta rahvusvaheline võistlus korraldada.

Tänavuse võistluse üks peakorraldajatest ja rajameister Taavet Tikk ütles, et võistluse korraldamisega oli kaasatud umbes 15 vabatahtlikku. Raja planeerimine ja kooskõlastamine sai alguse juba mitu kuud varem ja ainuüksi raja märgistuse peale kulus ligi 3 päeva.

Foto: tuuli Reede

Rajameister ütles, et planeerimise aluseks oli kasutada võimalikult vähe kruusateid, viia osa rada liivarannale ja teha seda kõike loogiliselt, nii et sõitjad segadusse ei satuks. Pisut raskendas tegevust see, et enamus rajast kulges maastikukaiste alal.

Rahvusvahelise võistluse korraldamise idee hakkas idanema juba kevadel Koidma Rännaku korraldamisel, initsiaatoriks kestvuratsutamise edendaja Rita Randviir.Tugi ja toetus tuli mitmest suunast: Koit Tiku ja Ristitee talu hobusekasvanduse poolt, kus kasvavad noored kestvushobused ja kes vajavad edasiseks arenguks rahvusvahelist taset, noore ja andeka rastutaja Katriin Kalle perelt ja meeskonnalt ning paljudelt teisteltklubi liikmetelt ja kestvusrtsutamise fännidelt.
Siinkohal tahame tänada kõiki kes oma õla alla panid: Survepesu24.ee Le Parade Equestrian Imperial, One Nordmetal Grupp, perekond Rohtla, Pinifera Endurance, IV PLUSS, SPORTLAND, Eesti Sporthobuste Kasvatajate Selts, Kärdla KuurSaal, Sampanjabaar Kork, Fazer, PAVO, Frida, Vabrik Vinoteek, El Awrah Edurance Team ja RAMIRENT.