Kestvusratustajad naasevad Taanist nii võistkondliku kui individiuaalse pronksiga

Eile, laupäeval 25. juunil, peeti Taanis Knuthenborgis Balti- ja Põhjamaade Meistrivõistluseid kestvusratsutamises, kus Eesti oli esindatud nii võistkondlikult kui individiuaalselt.

120 km distantsil asusid tiitlit jahtima Virge Laur (Parkuur) ja Filly Bella, Kairit Kalbre (Parkuur) ja Baltimor, Marilyn Uusna (Parkuur) ja Nero ning Egle Kalev (Ratsarügement) ja Frank Fränk. Võistkonna esindaja Õnne Halliko sõnul oli võistlusraja kvaliteet keskmisest madalam. Enamus distantsist kulges asfaltil, kusjuures pikalt tuli läbida vahemaid linnas ja linna ümbritsevatel ringteedel. Asfaltkattel toimus samuti veterinaarne ülevaatus, mis pärast esimest ringi saigi saatuslikuks Baltimorile ja Nerole, kes väidetava lonke tõttu eemaldati. Lisaks sellele esines rohkesti keeleprobleeme. Arusaamatuks jäi asjaolu, et rahvusvahelise võistluse raja tutvustus viidi läbi vaid taani keeles.

Võistkondlikus arvestuses läks kirja kaks paremat tulemust ning Eestil piisas Filly Bella ja Frank Fränki lõpetamisest, et tagada pronksmedalid Norra ja Rootsi järel. Individiuaalselt naaseb kodumaale pronksmedaliga Virge Laur koos Filly Bellaga. Meistrivõistluste tulemused on lubanud korraldajad peagi avaldada võistluse kodulehel aadressiga http://hippoaden.dk/index2.html .