“Kevad südames” fotokonkursi võitis Anett Jaadla

Hobumaailma viienda fotokonkursi "Kevad südames" võitja on selgunud – selleks on Anett Jaadla foto pealkirjaga "Oma parimale sõbrale võilillekimp!".

Konkursile ei saabunud kahjuks väga palju töid, ehkki huvi asja vastu oli eelnevalt suur ning konkursi korraldamise kohta küsiti päris palju. Kuigi teema ei olnud kontimurdev, saabus kevad ju tegelikult päris hilja ning muutus väga kiiresti suveks. Siiski leidis 14 inimest loodusest piisavalt ilu, et saata meile kokku 28 pilti.

Valiku tegemine oli seekord äärmiselt keeruline. Tihedasse rebimisse jõudis kaks fotot, mis said pea kõigilt žüriiliikmetelt mingit vastukaja. Samas ei õnnestunud enamikel välja tuua seda pilti, mis oleks teistest peajagu üle. Äramärgitud töödel oli kõigil nii plusse kui miinuseid. Sellepärast otsustasime neid teiega jagada koos väikeste kommentaaridega.

Võidufoto kasuks otsustas lõpuks see, et ta vastas kõikidele olulistele kriteeriumidele –haakub suurepäraselt teemaga, on tehniliselt heal tasemel, hästi on tabatud haruldane hetk, kus üsna püsimatud ja keerulised objektid nagu laps ja varss on jäädvustatud kui modellid, kellega oleks tõeliselt lihtne koostööd teha. Pildist õhkub kevadist rahu ja rõõmu ning pealkiri annab tööle juurde. Kui tuua välja mõningad puudused, siis kadreering oleks saanud olla parem ning võiks edaspidi vältida sellist "karpi surutud" tunnet, kus peategelased on täpselt servast servani või isegi natuke kaadrist välja jäänud.

"Oma parimale sõbrale võilillekimp!" Foto: Anett Jaadla

Vaieldamatult sai palju hääli ka Kaisa Liisi Kanguri pilt "Ponide kevadrõõmud", mille puhul tabatud hetk on lihtsalt suurepärane ning teemale vastavus kindlasti olemas. Kahjuks jääb natuke puudu kunstilisest teostusest – fotograaf ei ole seisnud parima nurga all ning kahvatud värvid ja taust ei tule just kasuks. Samas leidis see töö väga palju mainimist ning oli võidufotoga tihedas konkurentsis.

"Ponide kevadrõõmud" Foto: Kaisa Liisi Kangur

Sooja vastuvõtu osaliseks said fotod Islandilt, mida saatsid meile kaks erinevat autorit. Mõjuvaimaks tunnistati neist Maret Pajusi töö "Mängud kevadistel Islandi karjamaadel". Pildil on tunda kevadet ja näha emotsioone, tabatud hea hetk, mõnus liikumine. Tehnilise teostuse ja pildistamisnurga osas on natuke arenguruumi, kuid kahtlemata mõjus foto.

"Mängud kevadistel Islandi karjamaadel" Foto: Maret Pajus

Maret Pajusi foto "Prioriteedid paigas- Islandi teedel valitseb hobune" kogus samuti mitmeid positiivseid kommentaare, kuid selle põhiliseks miinuseks leiti liiga suvine olek.

"Prioriteedid paigas- Islandi teedel valitseb hobune" Foto: Maret Pajus

Islandilt tuli meile kaks pilti ka Kärt Jürissonilt, kelle pildid "Eestlane ja islandlane – ühine keel leitud" ning "Islandi hellikud" olid mõlemad südantsoojendavad ning kaunid, kuid puudu jäi taaskord kevadisusest.

"Eestlane ja islandlane – ühine keel leitud" Foto: Kärt Jürisson

"Islandi hellikud" Foto: Kärt Jürisson

Ära märgitud sai ka vahva foto varsast, kes alles õpib oma pikkadel koibadel toimetama. Foto "Kui kuidagi ei saa siis kuidagi ikka saab!" autor on ka võidutöö omanik Anett Jaadla. Temaatiline ja ilus foto, kahju, et hobuse pea nii peidus on. Samuti on kahjuks taustal ka valged lindid, mis rikuvad üldmuljet.

"Kui kuidagi ei saa siis kuidagi ikka saab!" Foto: Anett Jaadla

15 -liikmelisse žüriisse kuulusid lisaks Hobumaailma igapäevasele toimetusele mitmed fotograafid nii Eestist kui välismaalt. Kaasasime nii hobuseid pildistavaid kui ka muudele objektidele pühendunud fotograafe, lisaks nii neutraalsemaid kõrvaltvaatajaid ratsaspordist kui ka hea kunstitunnetusega inimesi, kel puudub kontakt hobustega. Põhilise kommentaarina jäi kõlama tõsiasi, et enamikel piltidel oli kas tabatud hea hetk, kuid teostus jättis soovida, või, vastupidi, oli teostus hea, kuid puudu jäi teemakohasusest või wow-efektist. Lisaks tuleviku tarbeks väike soovitus – eelkõige otsib žürii head fotot, mis kõneleb enda eest. Foto pealkiri on küll oluline, kuid pelgalt näiteks kevade mainimine selles ei tee veel pilti kevadiseks.

Kõiki konkursile saadetud töid on võimalik vaadata Hobumaailma galeriis. Žürii tänab osalejaid väga meeldivate emotsioonide eest ning kuulutab peagi välja uue konkursi.

Õnnitleme võitjat ning võtame temaga isiklikult ühendust. Soovime kõigile pildistamisrõõmu, olgu suvesoojad ilmad teile inspiratsiooniks!