Kevadhõngulise võistluse Ruila Talv põhisõidu võitsid Kairi Dräbtsinskaja ning Peron

Eile peeti Ruila maneežis takistussõiduvõistlust Ruila Talv, mille põhisõiduks oli suhteliselt väikese osavõtjate arvuga 130 cm, kus võidu viisid Viljandimaale mullu noorhobuste MM-il osalenud Kairi Dräbtsinskaja ning Peron.

Kõrgusel 130 cm startis kaheksa võistluspaari, kellest ümberhüpetele pääses kolm ehk sama palju, kui auhinnalisi kohti. Ümberhüppeid alustasid esimesena Ebbe-Liisa Sõnajalg (KRT) ja Apollo, kel paraku tuli sisse tõrge ning lisaks ka maha-ajamine, mis kokku andsid 18 karistuspunkti (ümberhüpetel on teatavasti iga normiaega ületanud sekund üks karistuspunkt). Teisena asusid võitu jahtima Kairi Dräbtsinskaja (Viljandimaa) ja Peron, kes läbisid raja optimaalses tempos ning kellel oli õnne viimasel takistusel, mille latt liikus hoogsalt edasi-tagasi, kuid jäi kobadesse püsima. Viimasena startinud Oliver Karma (Ruila Tall) ja Vanco Z lõpetasid nelja karistuspunktiga ning nii oligi esikolmik selge: Dräbtsinskaja, Karma, Sõnajalg.

Kõrgusel 120 cm oli startijaid hulgaliselt rohkem – 29- Vahetutele ümberhüpetele peetud sõidu põhiparkuuri läbis vigadeta siiski vaid viis võistluspaari, kellest ümberhüpetel lõpetasid parima tulemusega Katri Varikmaa (Ruila Tall) ja Coco Chanel. Neile järgnesid hilisema põhisõidu võitjad Kairi Dräbtsinskaja ning Peron ja Oliver Karma ning Four Winds Cello. Kõrgusel 110 cm jõudsid esikolmikusse Mariah Orover (Pärnumaa) ja Caruso, Helen Rätsepp (Ruila Tall) ja Calderon ning Teele Metstak (Ruila Tall) ja Persoon.

Hommikuses programmis olid kavas lisaks juba nimetatutele noorhobustele handycap`ina peetud 90/110 cm kõrgune ja avatud 100 cm kõrgune parkuur. Neist esimene peeti puhtusele, mida suutsid seitse võistluspaari. 100 cm parima tulemuse tegid Margareth Eikner (Tallinna Ratsaspordikool) ja Claudia-Cardinale. Teisel kohal lõpetasid Hanne-Lore Väin (Tallinna Ratsaspordikool) ja Odelia, kolmandal Malin Kisant (Märjamaa) ja Soleil`s Casper.

Kõik võistluse Ruila Talv tulemused leiate aadressilt http://www.hobumaailm.ee/files/event/zhwpb531b3bd14f523Tulemused_Ruila_08_03.pdf