Kevadtuuri tänases väikeses ringis anti välja kolm esikohta

Täna sai Ruilas alguse tänavuse Kevadtuuri teine nädalavahetus. Päeva omapäraseimaks sündmuseks saame kindlasti pidada väikeses ringis välja antud kolme esikohta, mida juhtub üliharva.

Mis siis juhtus parkuuris, kus takistuste kõrguseks 125 cm? Esimesena startinud Paul Argus ja Opaal läbisid mõlemad faasid vigadeta ja piisavalt kiiresti, kuid kui kiiresti täpselt, jäigi selgitamata. Nagu kipub juhtuma, ei töötanud korrektselt elektrooniline ajavõtt ning teine faas jäi käivitamata mõlema ajavõtuga tegelenud kohtuniku stopperitel. Reeglite kohaselt tuli korraldajatel koheselt broneerida Argusele ja Opaalile lisa esikoht. See aga ei jäänud viimaseks üllatuseks. Sajandiku pealt sarnase aja sõitsid teises faasis välja Elis Nõgel ja Areen ning leedukas Stasys Jasas Anni Kaljundile kuuluval Fistil. Kõik kolm said lõpptulemusena võitu tähistada.

Päeva põhisõiduks oli 135 cm kõrguste takistustega parkuur. Siingi oli peategelaseks Argus, kes võttis võidu hobusel Uppercut ja kolmanda koha hobusel Opaal. Kahe Arguse hobuse vahele platseerus Zidante P Siim Sinijärvega sadulas.

Eesti hümni kuulsime Ruilas ka kahes esimeses sõidus. Noorte hobuste parima tulemuse sõitsid välja Heiki Vatsel ja Vanco Z, neile järgnesid Stasys Jasas ja Marsas ning Tiit Kivisild ja Corsica. Juuniorite 115 cm sõidu esikolmikusse jõudsid Meriel Isok ja Casanova, soomlanna Iisa Huttula ja Stakato T ning Britt Nigul ja Aristoteles.

Kevadtuuri tulemused leiate võistluse kodulehelt aadressil http://www.ruilatall.ee/ .