Kevin Staut ja Silvana võitsid Stuttgardi MK-etapi sajandiksekundilise paremusega

Möödunud nädalavahetusel Stuttgardis aset leidnud suurvõistluse kulminatsiooniks oli lisaks Lääne-Euroopa koolisõidu MK etapile ka takistussõidu liiga MK-etapp, kus triumfeerisid prantslane Kevin Staut ja Silvana vaid sajandiksekundilise eduga sakslase Marcus Ehningu ja Noltes Küchengirli ees.

Nagu oma lugejatele mitmetel kordadel selgitanud oleme, pääseb Lääne-Euroopa liigas MK sõitu 40 paari. Sarnaselt oli see ka Stuttgardi CSI5*-W raames toimunud etapil. Ümberhüpetele pääses 160 cm kõrguste takistustega rajalt parajalt võistluspaare ehk 11. Esimesena asusid seal starti Meredith Michaels-Beerbaum ja Bella Donna, kes tegid puhta sõidu. Seda, et nende aeg ei anna sel päeval võitu, oli võimalik tõdeda juba järgneva sõitja tulemust vaadates. Rootslane Jens Fredricson ja Lunatic tegid puhta ja 9 sekundit kiirema tulemuse. Lõpuks leidsime rootslase tugevalt neljandalt kohalt. Ümberhüpete arenedes muutusid ajad aina kiiremaks. Esimesena ületas Fredricsoni tulemuse Portugali takistussõitja Luciana Diniz hobusel Winningmood. Temast omakorda ligi poolteist sekundit kiiremini lõpetasid Marcus Ehning ja Noltes Küchengirl, kellelt aga suutsid võidu vaid sajandiksekundilise paremusega napsata viimaste hulgas startinud prantslane Kevin Staut ja Silvana. Ühe õnn on teise õnnetus ja Stuttgardis tähendas see summat 22 000 eurot. Võitja auhinnaks oli 52 000 eurot maksev sõiduauto MB, teise koha auhinnaks 30 000 eurot.

Stuttgardi takistussõiduvõistluse teiseks olulisimaks sõiduks oli reedene Mercedese poolt sponsoreeritud German Masters, kuhu pääsesid 12 parimat võistlusel osalevat Rolexi reitingut omavat sportlast. Peavõidu, milleks oli sarnaselt MK-etapile sõiduauto MB, võitis sakslane Christian Ahlmann kümneaastasel märal Lorena. 155 cm kõrguste takistustega sõidu ümberhüpetel võitles end teiseks Marcus Ehning, kes selles sõidus startis hobusega Sabrina. Kolmandana lõpetasid German Mastersi šveitslane Pius Schwizer ja Coolgirl.

Stuttgardi võistluse tulemused leiate huvi korral aadressilt http://stuttgart-german-masters.de/aktuell/ .