Kevin Staut võidutses Pariisis reedeõhtuses Longines Speed Challengeâ’is

Longines Masters’i Pariisi etapil tõusis poodiumi kõrgeimale astmele eile õhtul kohaliku publiku rõõmuks prantslane Kevin Staut, kui võitis 100 000€’se auhinnafondiga Longines Speed Challenge’i.

Tabel C põhimõttel peetav sõit on üks olulisemaid parkuure igal Longines Masters’i etapil. Omapäraseks teeb asjaolu see, et ühe hooaja vältel ehk nii Los Angeles’e, Pariisi kui ka Hong Kongi etapil on täpselt üks ja sama rada, mis annab võistlejatele võimaluse raskeid kohti kodus harjutada. Keeruliseid momente oli rajal võrdlemisi palju: parkuur algas kolmikuga, mille peal juba paljud pöördeks valmistuma hakkasid ja võtsid seetõttu kaasa kolmiku tagumise lati. Palju mahaajamisi ja segadust tekitas ka platsi keskel olev viiest lattaiast ja ühest okserist koosnev ring, kus võistlejatel oli võimalus otsustada, kas nad hüppavad süsteeme otse läbi ringi, millega kulutavad nad väärtusliku aega või nad hüppavad neid kaare peal, mis säästab aega, aga on tehniliselt väga keeruline manööver. Lisaks oli Pariisis kohal tõsiselt häälekas publik, mida paljud ratsanikud ja hobused kindlasti oodata ei osanud.

Meistriklassi näitas seekord Los Angeles’es samas sõidus teine olnud Kevin Staut, kes läks Elky van het Indihof HDC’ga täispanga peale ning lõpetas ajaga 61.81 sekundit, mis on kiireim aeg selle hooaja rajal. Teise koha sai kodupubliku rõõmuks samuti prantslane, täpsemalt Julien Epillard hobusega Cristallo A LM, kelle lõplik tulemus oli 64.80 sekundit, millest 2 sekundit on ühe mahaajamise eest. Kolmanda koha võttis USA esindaja Mclain Ward, kes tegi Malouga puhta sõidu ning sai ajaks 65.53 sekundit.

Lisaks Longines Speed Challenge’ile on toimunud ka teisi CSI5* taseme sõite. Reedel 150 cm kõrguste takistustega parkuuris oli nelja ümberhüppaja hulgast parim itaallane Lorenzo de Luca hobusega Limestone Grey. Neljapäevase CSI5* avasõidu võidu jättis 145 cm kõrguses parkuuris kodumaale Julien Epillard hobusega Quatrin de la Roque LM.

Täna lähevad võistlejad püüdma Gold Cup’i võitu, mille esimene voor toimus lõunal, kust pääses edasi õhtusesse teise vooru 24 esimese vooru karistuspunktideta läbinud võistluspaari.

Kevin Stauti ja Elky van het Indihof HDC võidu toonud sõit:

Longines Masters Pariisi etapi tulemused leiate siit: www.longinestiming.com

Susanna Liis Ole