Kildu Ratsakeskuses toimus EHS karikasarja II etapp

Kati Raidma ja Harole. Foto: Celin Lannusalu

Pühapäeval, 23. augustil toimus Kildu Ratsakeskuses Augustikarika nimeline võistlus, mille raames peeti ka EHS karikasarja II ja ühtlasi ka viimane etapp enne finaali. Päeva jooksul võeti mõõtu kuues parkuuris kõrgustel 80-130 cm. Põhisõidus jäid konkurentidele püüdmatuks Kati Raidma ja Harole.

Võistluspäeva alustati 80 cm parkuuriga, mille raames koguti samuti ka EHS karikasarja punkte. Võistlustules oli nelikümmend kuus paari, eksimusteta lõpetas neist kakskümmend kaheksa. Parima sooritusega lõpetasid raja Brigita Reinoja (Valgeranna RSK) ja La Vita E Bella, teisele kohale platseerusid Heidi Murel (Tondi RSK) ja Toonik, kolmandad olid Ederly Talu (Viljandimaa RSK) ja Desire.

Neljakümne kuue osalejaga 90 cm puhtus-kiirus parkuuris koguti samuti EHS karikasarja punkte. Kiireima ajaga noppisid võidu Grete Triisa (Viljandimaa RSK) ja Rokit.

Handicap 100/105 cm sõidus oli vigadeta sooritusi seitseteist. Kiireima ajaga viisid võidu koju Lisette Eylandt (ESHKS) ja Vermut II, teise tulemuse said kirja Kätrin Kristelle Nõmm (Tondi RSK) ja Romanesca, kolmandal positsioonil lõpetasid Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Ice De Wiqui.

Puhtusele-kiirusele hüpati ka handicap 110/115 cm rajal, kuis võitu oli püüdmas kolmkümmend kaks paari. Parima tulemuse sõitsid välja Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Liberty D’Estella, teise koha väärilise esituse tegid Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa RSK) ja Latvis, kolmandale kohale platseerusid eelmise sõidu võitnud Lisette Eylandt (ESHKS) ja Vermut II.

Handicap 120/125 cm rajal osales viisteist paari, kusjuures ei olnud ühtegi karistuspunktideta sooritust. Parima tulemusega lõpetasid Ivo Ots (RSK FenEst Equestrian) ja Charly, paari tulemuseks oli 1kp ületatud normiaja eest. Teise tulemuse sõitis välja samuti 1kp-ga Maret Hallik (Tartu Kalevi RK) ratsuga Jalatus II Z, kolmandad olid Kairi Dräbtsinskaja (Viljandimaa RSK) ja Jordan.

Võistlusele pandi punkt puhtus-kiirus 130 cm parkuuriga, kus ainsana lõpetas vigadeta sooritusega Kati Raidma (Vändra RSK) ratsuga Harole.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/class_sections/521654