Kilgi tallis peeti ponipäeva

Tartumaal, Kilgi tallis peeti laupäeval 11. septembril ponipäeva. Poniratsutajad võistlesid parkuurides 20, 50 ja 90 sentimeetrit. Pealtvaatajaile tutvustati lisaks mitut mõõtu šetlandi ponisid, kaasa sai elada tünnisõidulegi.

Võistluse sekretär ja üks korraldajaid Aire Saarm tundis head meelt, et vaatamata sügisesele ilmale oli Kilgi talli kogunenud piisavalt võistlejaid osalemaks Kilgi talli, Ponimaa ja Karl – Eeriku Ratsatalu korraldatud Lõuna – Eesti Ponipäeval.

Hea meel oli Saarmil ka suure publiku huvi üle: “Talli parkla oli autosid täis, neid jagus teepervedelgi. Julgelt võin öelda, et 200 inimese ringis käis meil siit kindlasti läbi. Esimese sellise võistluse kohta poleks osanud sellist huvi oodatagi.” Toimunud võistlust kommenteerides ütles Saarm: “Esimeses stardis oli meil 13 võistlejat, keda kõiki ka autasustasime. Sportlased said auhinnaks talu logoga kruusid. Lisaks jagasime komme ja hobustele rosette.”

Teistel kõrgustel, parkuurides 50 ja 90 sentimeetrit, selgitati juba välja parimaid. “Parkuuris kõrgusel 50 sentimeetrit oli parim Hanna Laas hobusel Golden Rose. Teiseks tuli Maribell Tamm suksul Reka ja kolmanda koha saavutas Cathy Laiva hobusel Annabella. Parkuuris 90 sentimeetrit, kus startis seitse võistlejat, tuli võitjaks jällegi Hanna Laas hobusel Golden Rose. Teisele ja kolmandale kohale jäid vastavalt Brit Truuts hobusel Suzuki ja Cathy Laiva hobusel Annabella ,” vahendas Saarm.

Võistluse lõppedes kiitis korraldaja toetajaid: ettevõtet Josera, Ülenurme valda ja Eesti Kultuurkapitali avaldades ühtlasi lootust, et publik ja võistlejad jäid toimunud üritusega rahule. Ühtlasi lubas Saarm, et samasugune mõõduvõtmine toimub kindlasti ka tuleval aastal.