Kilgi Tallis Tartumaal peeti ekstreemoludes Talveralli Karika III etapp

Tõsiselt ekstreemsetes talveoludes jõudsid laupäeval, 20. veebruaril võistluspaika tervelt 17 võistlejat, mis on tõenäoliselt selle aasta rekord. Tõsi, starte oli kogu päeva peale 27.

Ilm oli külm ja tuuline – kohane olnuks nimetada võistlus ümber Tuisuralli 2010-ks. Temperatuur ei andnud plussmärke isegi tallis, rääkimata maneezist või kohtunike kogust, kus sadas lausa lund ja tehnika keeldus kohati töötamast. Aga selline kord meie talv on.

90cm parkuuris registreerunutest langes ära 2/3 võistlejatest. Põhjuseks lumme tuisanud tallid. Autod ei pääsenud liikuma ei Tobre ega Kavilda Tallidest. Nii jagasidki Karikaarvestuse punkte Luunja Talli ratsanikud Kristi Luha, Sandara Raag ja Norman Nõmmoja. Avatud arvestusse lisandusid veel Teele Kepler ja Maris Parmakson. Põhja Eesti võistluste korraldajad võiksid arvata, et selline startijate hulk võiks ehk 160cm parkuuris olla. Aga võta näpust.

Rohkearvulisem oli parkuur kõrgusel kuni 110cm. Võidu peale oli tihe rebimine Kullo Kenderi ja Annika Veerpalu vahel. 0,14 sekundiga jäi seekord peale Kullo San Antoniol. Teise faasi pöörded-lõiked olid sooritatud vindi viimase veerandi peal.

130cm kõrguse parkuuri mõõduvõtmine tundus käivat juba soojendusplatsil. Rinda pistsid Gunnar Klettenberg, Annika Veerpalu ja Urmas Kõrgvee. Siinkohal said otsustavaks Gunnari kogemused. Tema nimelt oli tulnud kohale kolmel hobusel. Soojendus kestis seetõttu kaugelt üle 30 minuti, mille kestel Gunnar hüppas kolmel hobusel sama arv soojendushüppeid, kui Annika ja Urmas. Urmas Kõrgvee Herakles näitas seetõttu väsimuse märke juba parkuuri alguses. Finišiliin sai läbitud, karistuspunkte kogunes 16. Annika ja Basilio läbisid põhiparkuuri puhtalt. Basiliol sai mõõt täis viimasel takistusel. Arvutuskäik näitas talle, et kolmas koht annab teise koha punktid Karikaarvestusse ja pole tarvis külmaga rohkem pingutada.

Tahaks siinkohal avaldada tunnustust kõikidele sportlastele, kes tuisu ja külma seljatasid ning kohale tulid. Ennastületavalt trotsisid külma ka platsimeeskonna liikmed eesotsas vanameister Kristina Ulrike-Armega, kellele siinkohal suur kiitus ja tänu!

Loodame, et Finaaliks 17.aprillil on talve selgroog lõplikult murtud ja Luunjas on stardinimekirjad oluliselt pikemad!