Kilgi Tallis võisteldi koolisõidus

Tartumaal Kilgis toimus laupäeval väiksemat sorti koolisõiduvõistlus, mille raames viidi läbi ka ERL Harrastajate Koolisõidu Karikasarja VI etapp.

Harrastajate L-kergema taseme skeemis startis kolm väga ühtlase tasemega võistluspaari. Kohad jagunesid siin järgnevalt: võitis Elis Vissor (Viljandimaa RSK) hobusel Treselle (67,250%), teise koha saavutas Erle Raudam (Tartumaa RSK) hobusel Jaffary (67,167%) ja kolmanda kohaga pidi leppima Kaija Vare (MTÜ Viru Ratsu) hobusel Fogel (66,500%).

A-tasemega harrastajate arvestuses oli startijaid 6. Skeem A27 esikoht läks siin Erle Raudamile ja Jaffaryle tulemusega 66,538%. Teisele kohale tulid Kaija Vare ja Fogel, kes skoorisid 66,442%. Kolmandana lõpetasid Kristina Pahk (Tallinna RSK) ja Zayron, nemad said tulemuseks 64,808%.

Mõlema taseme edetabelis on eesotsas kolm sportlast: A-tasemel juhib hetkel Erle Raudam, tema järel on väikese vahega Kadri Kullerkupp ja Jevgenia Kirilova. L-taseme edetabeli esimene on hetkel samuti Raudam, teisel kohal on Kirilova ja kolmas Kullerkupp. Karikasarjas on jäänud pidada veel üks etapp Piira tallis ja finaal, mis toimub augusti lõpus Niitväljal.

Avatud klassides sõideti samuti A ja L skeeme. Skeemi A21 võitjaks tuli Birgit Nurmik (Tondi RSK) hobusel Atlantis Field tulemusega 68,400%, teine koht läks Kristina Pahk’ile (Tallinna RSK) ja Zayronile (63,8000%) ja kolmas oli Adeli Pitilimov (Nõo RK) Variisaga (62,800%)

Skeemi A27 võitsid Mailika Ivalo ja Release Me tulemusega 69,135%, napilt teisena lõpetasid Kati Sõer (Nõo RK) ja Regula tulemusega 69,038% ning kolmandad olid Birgit Nurmik ja Atlantis Field tulemusega 68,558%.

L36 skeemi võitis aga uhkete sporthobuste ees võimas raskeveo täkk Kuldar Matu, kelle ratsanikuks Riin Ingre Saare (Vändra RSK), nende tulemuseks 68,083%. Neile järgnesid Erkki Hõim (Märjamaa SK) ja Open Mind (67,417%) ning Kati Sõer (Nõo RK) ja Regula (66,917%).

L34 skeemis sai ainukese osalejana Raili Märdin (Liivimaa RK) hobusel Herreera tulemuseks 61,714%.