Kirkke Eliise Põldsalule 15. koht Põhjamaade Mängudelt CCIP*

Poniratsutaja Kirkke Eliise Põldsalu osales ponil Hetty 13.-14. septembril Rootsis Örebro Ratsakeskuses Põhjamaade Mängudel, kus pälvis 15nda koha. Võistlusest tasemel CCIP* võttis osa 28 poniratsutajat Rootsist, Soomest, Taanist ja Norrast ja Eestist.

Erinevalt varasematest aastatest viidi Põhjamaade Mängude ponide kolmevõistlus läbi rahvusliku võistlusena ja eraldi teistest klassidest (noorte ja seenioride PM peeti rahvusvahelise võistlusena Soomes, Keraval 8.-10. aug.) Võistluspaigas Örebro Ratsakeskuses asub Rootsi suurim ratsakool 50 poni ja hobusega ning tegutseb Rootsi üks suurimaid ratsaklubisisid 1100 liikmega. www.ofk.t.se

Loosi tahtel avasõitjaks saanud Kirkke maneežisõidu tulemuseks jäi 63,4 % ja 16. koht. (Parimate tulemused küündisid 67-68 % kanti). Ka krossile, mis toimus esimese päeva pärastlõunal, tuli startida esimesena. Kross koosnes vahelduval maastikul 23-st kuni 100 cm-lisest takistusest, millest 4 olid süsteemid (2 kolmest ja 2 kahest), ning kokku tuli teha 29 hüpet. Tempoks oli 500 m/min., normiaeg 6 minutit. Kirkkele ja Hettyle oli see seni sõidetutest pikim ja raskeim kross, mille probleemsemateks kohtadeks kõik süsteemid eesotsas kolmese süsteemina ülesehitatud veetakistusega, ning eelviimane, otse mäeserval olev okstega järsk allahüpe, mille ette Hetty tegi ilusa peatuse ja sai tõrke eest 20 miinuspunkti. Sama takistuse peal langes muide 3 tõrkega välja maneežisõidu võitja. Ületatud normiaja eest kogunes Kirkkele veel karistuspunkte ja positsioon pärast krossi oli 17nes. Krossi ei lõpetanud 8 sportlast.

Järgmise päeva hommikust veterinaarkontrolli ei läbinud 2 poni, takistussõidus langes veel üks välja ja nii jäi lõpetajate arvuks 18. Kirkkel tuli parkuuris, kus takistuste kõrguseseks 105 cm, maha 3 viimast takistust, mis küll kohta enam ei mõjutanud. Kirkke ja Hetty lõpptulemuseks oma esimesel suurvõistlusel jäi 100,9 miinuspunkti ja 15. koht.

Põhjamaade meistriks tuli 46,6 miinuspunktiga Taani võistleja Rikke Nyboe Andersen ponil Ruby Gold II, temale kuulus sõidu arvestuses ponil Denver kolmaski koht 51,7 mp- ga. Hõbeda ja pronksi pälvisid rootslased vastavalt Selma Hammarstrom ponil Three Wells Breeze, 48,1 mp, ja Michelle Ettwein ponil Midnight Af Lergraven, 52,5 mp. PM arvestuses oli 54,1 mp-ga neljas soomlanna Johanna Pohjonen ponil Knockbeg Flash.