Kirkkonummist täna Raagile ja Piccolinale kaks, Mornale ja Abbale üks alavõit

Helsingi lähistel Kirkkonummis peetakse neljapäevast alates takistussõiduvõistlust, mille kulgu on oluliselt seganud ilmastik. Sellele vaatamata õnnestus eestlastel tänasest neljast võistlusalast võita kolm – kaks Urmas Raagil, üks Madis Mornal.

Eesti takistussõitjaid oli Kirkkonummi võistlusele registreerunud arvukalt, kuid pärast eilset tugeva vihma poolt rikutud võistlusväljakut otsustasid paljud võistlemata Eestisse naasta. Vaatamata sellele suutsid kohale jäänud eestlased võita tänastest aladest 3/4. Päeva kõrgeimaks sõiduks oli puhtusele ja kiirusele peetud parkuur kõrgusel 140 cm, kus osales siiski vaid viis võistluspaari. Kahel (toim. sama palju oli Soome reeglite kohaselt auhinnalisi kohti) neist õnnestus rada läbida vigadeta, kiiremini tegid seda alavõidu saavutanud Urmas Raag ja Piccolina, teine koht läks Julia Engblomile hobusega Beijing. Andres Udeküll ja Henrietta katkestasid pärast mahaajamist.

140 cm sõidus osalenud Raag ja Udeküll olid põhitegijad ka 10 cm madalamal ning seda samade hobustega. Raag võttis ka selle alavõidu Piccolinaga, Udeküll ja Henrietta lõpetasid teisel kohal. Lisaks saavutasid neljanda auhinnalise koha Oliver Karma ja Vanco Z. Kõrgusel 120 cm jäi teistele püüdmatuks Madis Morna hobusega Abba II. Sel kõrgusel saavutas teise auhinnalise koha Heiki Vatsel hobusega Cindy, viienda Catlin Vatsel hobusega Catwoman XS, seitsmenda Epp Keel hobusega Camaya ning kaheksanda Sandra-Liis Hääl hobusega Gamin S. 115 cm kõrguses sõidus osales Oliver Karma hobusega Jeunesse ning saavutas kuuenda auhinnalise koha.

Homme on Kirkonummis kavas veel mitmed võistlussõidud, mille hulgas kahevooruline Grand Prix kõrgusel 145 cm. Kohal viibivate eestlaste sõnul on tänane päev olnud vihmatu ning väljak muutub iga tunniga paremaks. Homne ilmaprognoos on hea, sama loodetakse ka väistlusväljakust. Grand Prix`s kavatsevad tänaõhtuse seisuga eestlastest startida Oliver Karma ja Vanco Z, Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja, Andres Udeküll ja Henrietta ning Kullo Kender ja San Antonio. Võistluse tulemused, samuti tulemustepõhise otseülekande, leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/9969