Kivilool toimus ligi 60 osalejaga kestvusratsutamise võistlus

Kiviloo Rännak 2016 tõi päikselisel laupäeval, 2. aprillil Raasiku valda ligi 60 kestvusratsutajat, kes asusid starti kuni 17,5 – 81 km pikkustele distantsidele. Tutvumisklassist võtsid osa ka mõned tuntud Perila Tallide ratsutajad, kellele oli see kogemus esmakordne, aga väga positiivne.

81 km pikkune kiirusklass oli päeva pikim distants, millest võttis osa kümme paari. Klassi võitis Marian Kikas (Liivimaa) hobusel Jaliszko, kes finišeerus ajaga 4: 19: 48; keskmiseks kiiruseks märgiti 18,56 km/h. Järgnesid samaaegselt finišeerunud Virge Laur (EER) Filly-Bellal ning Ines Beilmann-Lehtonen (EER) Local Sunshine’il. Kaks paari said kirja lonke.

54 km distanstile asus märkimisväärne arv võistluspaare – 27. Neist vaid neli ei saanud lõpuks tulemust kirja. Võistluse võitis Kaisa Keerd (EER) hobusel Nella keskmise kiirusega 18,33 km/h. Järgnesid sekund hiljem finišeerunud Anniki Kreek (El Awrah) ja Samurai ning väikse vahega saabunud Marii Helen Eek (EER) hobusel Von Vürtspeter.

30 km asus läbima 13 paari ning neist said esmase kvalifikatsiooni 10 paari.

Lisaks peeti ka 17,5 km pikkune tutvumisklass, milles läksid rajale 7 võistluspaari, nende hulgas meie kolmevõistluse mänedžerina tuntud Merlis Orion ja takistussõitja Maarja Martinson. Merlise sõnul sai ta sellest päikselisest päevast suure hulga positiivseid emotsioone.

„Kolmevõistlejana pean sellise distantsi, aga miks ka mitte poole pikema maa läbimist täiesti normaalseks treeninguks, mida iga kolmevõistlushobune võiks saada. Lisaks sellele kontrollib veterinaar minu hobuse näitajaid ning ma saan veel lõpuks roseti ka, miks siis mitte, eksole! Maarja avastas selle võistluse ning kuna Kiviloo asub Perilale lähedal, otsustasime minna terve kambaga. Ausõna, võin öelda, et polnud kunagi varem kestvusratsutamisega kokku puutunud ning sain nüüd väga hea kogemuse ja elamuse. Meie seltskonnas startis ka takistussõiduhobuseid, kellele on maastikusõit samuti heaks vaimseks ja füüsiliseks vahelduseks tavapärastele trennidele. Lõpetasime madalate pulssidega ja oleks tegelikult võinud palju kiiremini sõita, kuid eesmärk oli päeva nautida ning alaga tutvust teha. Vastuvõtt meile kui võhikutele oli väga soe ning võistlus oli hästi korraldatud,“ kommenteeris Orion.

Kestvusratsutamise mänedžer Katrin Liiv, kes ise osales 81 km distantsil, märkis, et teda rõõmustab väga, et järjest enam näeb rajal ka teiste ratsaspordialade esindajaid. „Kiviloo rännak oli osalejate poolest läbiaegade suurima startinute arvuga võistlus, (jättes kõrvale üleelmise aasta Ohtu võistluse, kus startide arvu kasvatas mitteametlik tutvumisklass). See näitab, et kestvusratsutamise populaarsus on jätkuvalt kasvav,“ märkis Katrin.

Ta lisas, et hommikul kell 8 startides oli rada suhteliselt jäine, kuid päeva edendes olukord paranes, meeleolu lisas lauspäikseline ilm. „Kiviloo võistlus oli veel viimane hea võimalus täita kvalifikatsioone 30. aprillil toimuvaks FEI võistluseks Kõrvemaal, samuti testida hobuse vormi enne rahvusvahelist võistlust,“ ütles ta lõpetuseks.

Võistluse tulemused leiate: http://www.antrotsenter.ee/tulemused/2016kiviloo