Kivilool võistlesid kestvusratsutajad vihmas ja udus

Täna viidi Kiviloool läbi möödunud nädalal ilmastikuolude tõttu edasi lükatud kestvusratsutamise võistlus Kiviloo Kevad. Eelmisel nädalal oli mäletatavasti takistuseks jää radadel. Tänaseks oli jää sulanud ning ainus, mille üle nuriseda võis oli pidev uduvihm ja udu. Sportlased ei lasknud siiski end sellest heidutada ning võistlus kulges ladusalt.

Kuigi kõikide distantside võistluspaarid olid eesmärgiks seadnud kvalifikatsioonide täitmise järgnevateks pikemateks distantsideks, nägime sellele vaatamata kahte põnevat finišit. 80 km distantsil lähenesid täiel galopil finišile Katrin Liiv (Parkuur) Byronil ja Sirje Kiilits (Avante) Fantaghiro. Mõlemad ei suutnud finisijoont tabada ning tagasipööre õnnestus kiiremini Kiilitsal, kes selle tulemusena ka võitjaks osutus.

50 km distantsil liikus kindlalt esimesena finiši suunas Madle Sirel (Parkuur) hobusel Amorita. Viimasele tekitas ootamatult hirmu 10 meetrit enne finišit pargitud auto ning hobune otsustas kohalt enam mitte liikuda. Edasi liikus võistluspaar alles pärast seda, kui neist möödus Grete Kaas (Parkuur) hobusel Greek Minstra, kes üle finišijoone astusid esimesena.

Kavas oli kolmaski distants – 37.5 km kvalifikatsioon. Normatiivi täitsid Brenda Prants (Parkuur) hobusel Samurai Jr ning Triin Paur (Parkuur) hobusel Pärlike.

Hillar Talts