Kivisild ja Camelot jagasid hüppevõimsuses esikohta

Laupäevaõhtuse võistlusprogrammi lõpetuseks võeti Varssavis mõõtu hüppevõimsuses, kus oma sõna oli kaasa rääkida ka Eesti võistluspaaridel. Meilt osalesid Tiit Kivisild ja Camelot van de Dorpshoeve ning Urmas Raag ja Axel du Beaumont.

Kui Raag ja Axel langesid kahjuks välja avavoorus, siis Kivisild ja Camelot heitlesid võiduka lõpuni. Kolmandatele ümberhüpetele, kus müüri kõrgus oli tõstetud 206 cm-ni, jõudis kolm võistluspaari, kellest keegi mainitud takistust ületada ei suutnud. Meie võistluspaar oli konkurentidega võrreldes edukale sooritusele kõige lähemal, kuid kahjuks sel alal stiilipunktid edu ei anna. Seega jäid staažikas Poola takistussõitja, pikki aastaid Ida-Euroopa tipus püsinud Grzegorz Kubiak hobusel Charlie, vähem tuntud sakslane Michael Kölz ja Lord 917 ning Tiit Kivisild ja Camelot esikohta jagama.

Hüppevõimsuse avavoorus ületavad võistlejad neli takistust, millest üks lattaed, üks okser, üks tõusev kolmik ning olulisim müür. Alates teistest ümberhüpetest hüpatakse vaid kolmikut ja müüri, kusjuured traditsiooniliselt tõuseb vaid müüri kõrgus.