Kivisild ja Cinnamon alustasid Cherniahovskis puhta sõiduga

Käesoleval nädalavahetusel toimub Chernyakhovksis CSI 4* võistlus, millel osalevad neli Eesti takistussõitjat.

Esimene võistluspäev ei toonid eestlastele oodatud tulemusi. Esimese sõidu, kiirusparkuuri takistuste kõrgusega kuni 130cm, võitis tuntud poolakas Lukas Jonczyk hobusel Ritus, teiseks asetus Israeli sportlane Elad Yaniv ratsul Conter ning kolmandaks taas Jonczyk hobusega, sedakorda hobusel Saturday. Parim eestlane selles sõidus oli Tiit Kivisild Cinnamoniga, kes pühapäevast Grand Prix silmas pidades rõhus pigem puhtusele kui kiirusele. Lõppjärjestuses andis üritus Tiidule auhinnalise üheteiskümnenda koha.

Eestlastest sõitsid seda sõitu veel Urmas Raag, kes sai Axel du Beaumontiga 15. koha. Talle järgnesid kohe Gunnar Klettenberg ja Ulrike R ja Tiit Kivisild teisel ratsul Torrero.

Päeva teine sõit oli ümberhüpetele, kus takistuste kõrgus kuni 145 cm ning koguti Rolex Rankingu punkte. Ümberhüptele pääses tervelt 15 võistluspaari. Parima tulemusega lõpetas sel hooajal edukalt esinev valgevenelane Vasil Ivanou hobusega Aleqs, teise kohaga lõpetas sakslasest olümpiavõitja Franke Sloothak, kes jäi võitjale alla kõigest 0,8 sajandikuga. Kolmanda koha sai sakslane Holger Wulschner Raebaga.

Viimasel ajal Eestit tihti külastav hollandlane Peter Geerink jäi viimasele auhinnaliselele kohale hobusega Liosto.

Parimad Eesti võistluspaar põhisõidus oli Urmas Raag ning Poncord, kes said ümberhüpetel 12 karistuspunkti lõpetades 14.-l kohal, mis andis punkte Rolexi edetabelisse. Tiit Kivisild ja Torrero ümberhüpetele ei saanud ja kogusid põhiparkuuris neli karistuspunkti jäädes 18. Andres Treve ja Gunnar Klettenberg katkestasid.

Cherniahovski võistluse tulemused on leitavd on-line režiimis aadressil http://eventcontent.hippoonline.de/526/526zeitplanDEU.htm?style=hippo