Kivisild ja Corsica Laakso suure sõidu teised, Pill ja A Brok kolmandad

Täna alustasid Helsingi lähistel asuval Laakso ratsakeskuses võistlemist Eesti takistussõitjad, kes osalevad Soome GP sarja finaalis. Laupäevases põhisõidus saavutasid Tiit Kivisild ja Corsica teise, Rein Pill ja A Brok kolmanda koha.

Laakso ratsakeskuses peetava GP sarja finaali tänane põhisõit oli kahevooruline, kusjuures avavooru kõrguseks 145cm , teise vooru kõrguseks 150cm. Mõlemad voorud suutsid vigadeta läbida vaid kaks võistluspaari, kellest Tiit Kivisild ja Corsica saavutasid halvema ajaga teises voorus teise koha. Võit läks soomlannale Hanna Tardiveau`le hobusega Wetrichta, kes oli Tiidust ja Corsicast veidi üle kolme sekundi kiiremad. Kolmandal kohal lõpetasid Rein Pill ja A Brok, kes kogusid esimesest voorust neli karistuspunkti, kuid sõitsid teises voorus välja absoluutselt kiireima aja.

Auhinnalistele kohtadele ehk kümne parema hulka jõudisd meie takistussõitjatest veel kaheksa karistuspunkti kogunud ja seitsmendana lõpetanud Renek Rosenberg ja Vinski TT, üheksandana 13 karistuspunktiga Oliver Karma ja Vanco Z ning kümnendana 17 karistuspunktiga Kullo Kender ja San Antonio.

Päeva põhisõidule eelnenud 125cm kõrguses sõidus, mis jagati suure osavõtjate arvu tõttu kaheks esimese sõidu võitsid Kullo Kender ja LRK Astrid L, teise sõidu Renek Rosenberg ja Torpille du Banney.

Täna eestlased Soomes rohkem starti ei asu, homme võisteldakse kõrgustel 135cm ning teise kahevoorulises kuni 150cm kõrguste takistustega parkuuris. Võistluse tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/14060