Kivisild ja Klettenberg kvalifitseerusid Leipzigisse

Rõõmustavaid sõnumeid saame edastada Varssavist, kus meie sportlased Gunnar Klettenberg ja Tiit Kivisild lõpetasid Kesk-Euroopa liiga kaksikvõiduga. Kivisild osutus esialgu veel mitteametlikel andmetel teist hooaega järjest liiga parimaks.

Täna oli kavas liiga finaalsõit, kus takistuste kõrgus kuni 155 cm. Ümberhüpetele pääsesid mõlemad meie suurde finaali teel olnud takistussõitjad – Tiit Kivisild Cinnamonil ja Gunnar Klettenberg hobusel Ulrike R. Lisaks kolmele vähem tuntud Poola takistussõitjale läbis põhiparkuuri vigadeta reedese osavõistluse võitnud venelane Vladimir Beletski hobusel Rocketman 2. Senine liider valgevenelane Vasil Ivanou sai tõsise tagasilöögi. Tulemus 9 karistuspunkti talle ühtegi lisapunkti ei andnud ning toimetuse andmetel langes valgevenelane koguni viiendaks.

Ümberhüpetel osutus parimaks liiga edetabelis arvestatava tõusu teinud poolaks Msciwoj Kiceon hobusel Urbane. Teisena lõpetas eestlaste rõõmuks Kivisild Cinnamonil, kolmandana kogu Eesti takistussõidu koondise sõber Beletski. Viimasena starinud Klettenberg ja Ulrike ajasid maha ühe takistuse, kuid lõpetasid sellele vaatamata auväärsel kuuendal kohal. Rolex Rankingu punktidele jõudis eestlastest veel Hanno Ellermann hobusega Lonesome, kellele sai põhiparkuuris saatuslikuks viimane okser ning selle maha ajamisest teenitud neli karistuspunkti. Ellermann lõpetas 11.-l kohal.

Hobumaailm.ee arvestuste kohaselt, kus liiga lõpparvestuses liidetakse kokku viie parima etapi tulemused ning mõlemad finaali sõidud, võitis teist aastat järjest Kesk-Euroopa liiga Tiit Kivisild 111 punktiga. Teisele kohale tõusis finaali eelselt neljandalt Gunnar Klettenberg, kellel 89 punkti ning kahe suurepärase tulemusega Varssavis jõudis kolmandale positsioonile Vladimir Beletski, kellel 88 punkti. Nimetatud kolm sportlast kvalifitseerusid aprilli viimasel nädalavahetusel Saksamaal Leipzigis toimuvasse MK finaali.