Kivisild lõpetas s\’Hertogenboschis hästi, Gutkauskas väga hästi

S´Hertogenboschis toimuva Maailmakarika eelviimase võistluspäeva takistussõidu peaalaks oli CSI3* taseme Grand Prix, kus takistuste kõrguseks 155 cm. Baltikumist osalesid nii meie Tiit Kivisild kui leedukate Benas Gutkauskas.

Päeva olulisemal võistlusel asus starti 29 võistluspaari, kellest ümberhüpetele pääses seitse, nende hulgas lisaks mitmetele tippsõitjatele meie lähinaaber Benas Gutkauskas hobusel Lascar. Eelviimasena startinud Kivisildki ei olnud Cinnamoniga kaugel puhtast sooritusest, kuid kahjuks pudenes siiski üks latt, mis koheselt langetas meie võistluspaari 18.-le kohale. Vaatamata sellele võime Tiidu viimase soorituse s´Hertogenboschi võistlusel lugeda kordaläinuks, sest sellisel tasemel ja sellises konkurentsis, ei ole meie liiga sõitjatel häbi lõpetada nelja karistuspunktiga.

Grand Prix võit jäi Hollandisse ja selle saavutasid kiire ning puhta sõiduga ümberhüpetel Marc Houtzager ja Sterrehof’s Opium. Teine koht läks täna veel eksootilisse, kuid üha tõusvasse ratsaspordiriiki Katari. Tulemuse saavutasid Ali bin Khaled Al Thani ja L.B. Casanova. Gutkauskas ja Lascar ajasid kahjuks ümberhüpetel maha juba esimese takistuse, millele lisandus hiljem veel üks. Sellele vaatamata lõpetasid nad auväärsel seitsmendal kohal.

Baltikumi sportlased on selleks korraks oma sooritused MK finaalis lõpetanud. Homme selgub lõppeva hooaja karikavõitja, kavas on ka Rolex Ranking taseme rahvusvaheline sõit.

Tiit Kivisildi mõtteid ratsaspordist Lääne-Euroopas ja Eestimaal, samuti tema enda hooaja plaanidest, saate pikemalt lugeda meie kodulehel täna avaldatud intervjuus. Viimane on leitav meie lehekülje artiklite rubriigist.

Võistluse kodulehekülg on endiselt leitav aadressilt http://www.indoorbrabant.com/en/results/ .