Klettenberg Babite põhisõidu teine, Argus ja Udeküll võidukad madalamal

Möödunud nädalavahetusel peeti Riia lähistel Babites kolmandat korda toimunud kolmepäevane võistlus Baltic Cup, kus lätlaste ja leedukate kõrval osalesid mitmed Eesti takistussõitjad. Pühapäevase põhisõidu lõpetasid teisel kohal Gunnar Klettenberg ja Adelheid, alavõiduga naasesid kodumaale nii Paul Argus kui Andres Udeküll.

Babite võistluse põhisõidu ametlikuks kõrguseks oli 135 cm, kuid kohal viibinud Andres Udekülli sõnul oli seekord lisaks võistlemisele rajameistri ametit pidanud tuntud Läti takistussõitja Girts Bricis öelnud, et arvestades võistlejate hulka ja taset, tõstis ta mitmed takistused 140 cm kõrguseks, kusjuures kasti suisa kõrgusele 145 cm. Lisaks sellele oli rada arvestatavalt tehniline. Kõike seda näitasid ka tulemused, kui puhtalt suutis põhiparkuuri läbida 44st alustanust vaid kaheksa. Viimaste hulka kuulus ka Gunnar Klettenberg hobusel Adelheid. Ümberhüpetel oli puhtaid paare kaks. Klettenbergist ja Adelheidist kiiremad suutsid olla Läti takistussõitja Aleksander Šakurov ja Art. Kolmanda koha saavutas nelja karistuspunktiga ümberhüpetel leedukas Andrius Petrovas hobusel Van Helsing. Ümberhüpetel osalesid veel Girts Bricis hobustega Egano van Kadal ja Emilie Jolie, Andis Varna hobusel Bazilio ning leedukad Stasys Jasas hobusel Marsas ja Matas Petraitis hobusel Quinn 6.

Alavõidud tulid aga eestlastele 15 cm madalamal tasemel. Avapäeval, reedel, tõid Udeküll ja Argus Eestile kaksikvõidu kõrgusel 120 cm, kus 75 võistluspaari hulgas jäid löömatuks Argus ja Stacandra, teisena lõpetas Udeküll Calcylil. Udekülli alavõit tuli samal hobusel, kui parim aeg sõideti välja pühapäevases 120 cm sõidus. Lisaks tuli samale paarile veel samal kõrgusel teine koht laupäeval. Argus ja Stacandra samas olid lisaks võidule teised laupäevases 130 cm sõidus, kus Argus võttis lisaks veel teise koha hobusega Opaal. Samas sõidus oli Udeküll puhta sõiduga 11-l auhinnalisel kohal hobusega Henrietta. Arguse kontole jäi veel ka auhinnaline kuues koht hobusega Peppermint Z laupäevases 120 cm sõidus.

Babites toimunud võistlluse tulemused leiate aadressilt http://leflatvia.lv/web/?id=413190 .