Klettenberg ja Kivisild kvalifitseerusid MK finaali s`Hertogenboschis

Täna jõudis Poola pealinnas Varssavis lõpule takistussõidu Kesk-Euroopa liiga finaal, kus otsustava sõidu takistuste kõrguseks oli 155 cm. Pinget jätkus ümberhüpete lõpuni ning Eesti ratsaspordisõprade rõõmuks võime esialgu küll veel mitteametlikult (toimetuse arvestused ja võistluse spiikeri sõnadel) tõdeda, et lisaks Gunnar Klettenbergile tagas pääsu finaali kolmandat aastat järjest Tiit Kivisild.

Võistlejad olid stardijärjekorda seatud pööratud paremusjärjestuses, mis loomulikult hoidis pinget üleval. Kõrgetele kohtadele mitte pretendeerinud võistluspaarides olid Kivisildi stardi eelselt raja vigadeta läbiund poolakas Piotr Morsztyn ja Valgevenet esindav Ibrahim Vaskov. Ootusärevuses Tiidu ja Cinnamoni starti jälgides tabas vaatajaid koheselt negatiivne emotsioon – pudenes esimese takistuse ülemine latt. Tundus, et sellega on s`Hertogenboschis võistlemisega kõik. Edasi liikus meie paar siiski edukalt hoides üleval piisavat tempot ning rohkem karistuspunkte ei kogunenud. Lõpetades platseerusid Kivisild ja Cinnamon viiendaks, liiga arvestuses kolmandaks.

Järgnevad stardid olid üliolulised. Olga Chechina ja Celly Negra olid tõrkunud neljapäeval ning meie õnneks ei pääsenud nad sellest ka täna. Olles maha ajanud kaks takistust, tegi võistluspaar eelviimaseks takistuseks olnud müüri ees kaks tõrget ning langesid konkurentsist. Vladimir Beletsky jagas finaali eelselt Tiiduga neljandat kohta. Meile oli vaja veidi halvemat tulemust ja sellega sai Beletsky ka hakkama – Rocketmaniga kaheksa karistuspunkti. Järgnevana asus stari Natalia Simonya, kel Tiidust kolm punkti enam. Tiidul oli vaja vähemalt kaks kohta paremat positsiooni lõpp-protokollis, sest ühe koha vahe oli kaks punkti. Somonya liikus Solanaga väga kindlalt ning lootused Tiidu finaali pääsemisest tundusid jällegi kadunud olevat, kuid üllatuslikult võttis Vene võistluspaar maha viimasena asetatud kahese süsteemi mõlemad takistused. Kuna Tiidust aeglasem nelja karistuspunktiga oli juba poolakas JarosÅ‚aw Skrzycznki, oli Tiit juba praktiliselt kolmanda koha taganud.

Startida jäi veel Klettenbergil ja Gutkauskasel. Klettenberg ja Ulrike R lõpetasid samuti kaheksa karistuspunktiga, kuid sellest piisas finaali piletiks. Gutkauskas läbis liidrile kohaselt põhiparkuuri Lascariga vigadeta. Situatsioon oli meile küll soodne, kuid üllatajana eksisteeris Ibrahim Vaskovil võidu puhul võimalus mööduda Kivisildist ühe punktiga ning võtta ise kolmas koht.

Ümberhüpetel startis meie liigast, lisaks veel sakslane Leichle ja hollandlanna Tepper, esimesena poolakas, kes kogus neli karistuspunkti. Järgmisena startiski Kivisildi konkurent Vaskov, kel pudenes samuti üks takistus ja kuna ta oli poolakast aeglasem, oli Tiidu kolmas koht koondarvestuses juba kindel. Viimasena startinud Gutkauskas näitas veelkord oma head vormi ning lõpetas ümnerhüpped puhtalt ja kiiremini, kui senine liider Susanna Tepper hobusel KM Wish.

Kuna täpsed lõpp-protokollid ei ole uudise kirjutamise ajaks veel avaldatud, ei saa me anda täpseid punktisummasid, kuid esikolmikusse jõudsid võitjana Benas Gutkauskas Leedust ning teisena ja kolmandana eestlased Gunnar Klettenberg ja Tiit Kivisild.

MK finaal leiab aste Hollandis s´Hertogenboschis 19.-22. aprillil, 2012.a. Hobumaailma toimetus on saanud finaali akrediteeringu, mistõttu plaanime oma lugejatele anda suurvõistluselt operatiivset infot.

Varssavi võistluse tulemused leiate meie Poola partneri leheküljelt www.swiatkoni.pl .