Klettenberg ja Lance S Riia MK-etapi teised, Dräbtsinskaja ning Peron viiendad

Kui laupäevases uudises pidime eestlaste esitust Riia MK-etapil nimetama kahvatuks, siis pühapäev tõi meie vabariigile väga häid tulemusi MK-parkuurist ning alavõidu väikesest ringist. Mullust etapivõitu kordas Riias Kristaps Neretneieks, sama suutis mullugi teine olnud Gunnar Klettenberg.

MK-etapp peeti traditsiooniliselt takistuste kõrgusel 140 – 160 cm. Ümberhüpetele pääses seekord Riias viis võistluspaari, kelle hulgas kaks lätlast, kaks eestlast ja leedukas. Kodupubliku rõõmuks pääses esimeena ümberhüpetele kohalik täht Kristaps Neretnieks, kellel oli kaitsta mullune võit. Täna osales Läti esinumber hobusega Continue. Teisena said aga positiivse üllatuse osaliseks kohal viibinud eestlased, sest vaatamata tagasihoidlikele tulemustele eile ja reedel madalamatel kõrgustel, ei tekitanud täna Kairi Dräbtsinskajale ning Peronile mingeid probleeme kuni 160 cm kõrguse parkuuri vigadeta läbimine. Kohe pärast Viljandimaa klubi sportlast oli rajal Baltikumi kõrgeima Longines reitinguga leedukas Andrius Petrovas hobusega Complemento, kes kordas meie sportlase tulemust. Puhtad sõidus tegid põhiparkuuris veel Gunnar Klettenberg ja Lance S ning Girts Bricis ja Emilia Jolie.

Ümberhüpetel tegi Neretnieks teistele kohe olukorra raskeks, kui läbis raja Continuega silmnähtavalt hoogsas tempos ja vigadeta. Kairi ja Peron ajasid maha klotsi seinast ja lõpetasid nelja karistuspunktiga. Petrovas läks loomulikult võitu püüdma, kuid "lõikas näppu" teisel takistusel, mis pudenes. Aeg oli siiski Neretnieksist kiirem. Klettenberg seevastu tegi rahuliku puhta sõidu ning asus teisele positsioonile, kui tulla jäi veel paljukordsel Läti meistril, aastaid tagasi Riia MK-etapigi võtnud, Girts Bricisel. Viimane arendas arvestatavat kiirust ja tegigi kaasmaalasest parema aja, kui õnnetul kombel pudenes viimane takistus. Võitja seega Neretnieks Continuel, teine Klettenberg ja Lance S, kolmas Petrovas ja Complemento, neljas Bricis ja Emilie Jolie ning viies Dräbtsinskaja ning Peron. Kolmanda Eesti paarina MK-sõidus osalenud Tiit Kivisild ja Cinnamon lõpetasid sel korral nelja karistuspunktiga põhiparkuuris, mis andis 12. auhinnalise koha.

Keskpäevane väikese ringi sõit peeti kõrgusel 135 cm ja ümberhüpetele. Siit võttis Eestile ainukese Riia MK-etapi võidu Margit Mägi hobusega Artas. Teisel kohal lõpetasid Rein Pill ja A Brok, kuuendal Tiit Kivisild ja Corsica. Hommikusest noorhobuset sõidust, mille võitis Läti paar Marite Pinte ja Kartini, lõpetasid viiendal kohal Rein Pill ja Sinequamon, seitsmendal auhinnalisel kohal Margit Mägi ja Careiro.

Paralleelselt rahvusvahelise võistlusega peeti Riias ka rahvuslikke sõite. Laupäeval peeti kõrgusel 105/115 cm handycap sõit amatöridele, kus osales eestlastest Sven Leek hobusega Caikors, kes lõpetas 28 paari hulgas auhinnalisel kolmandal kohal. Selle võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.leflatvia.lv/web/?id=414656