Klettenberg ja Novesta näitasid taas klassi

Tänase päeva viimane takistussõit Saku Suurhallis oli Kesk-Euroopa MK liiga finaali teiseks osavõistluseks ning pakkus Eesti publikule rõõmu vaatamata sellele, et ümberhüpetele pääses eestlastest vaid Gunnar Klettenberg vanameister Novestal. Täna õhtuks on eestlastel liiga arvestuses kolmikjuhtimine ilma kolmandat kohta jagamata.

Rolex Rankingu punkte andnud 150 cm kõrguste takistustega sõidu võitis jällegi Thomas Kleis hobusega Cousteau, kuid omaette elamuse andsid kaasaelajatele Klettenberg ja Novesta. Võistluspaar, kelle parimad esitused jäävad vigastustest tingitud pauside tõttu mitmete aastate taha, suutis justkui vanade aegade mälestuseks demonstreerida suurepärast kiirust ümberhüpetel. Kahju vaid, et maha tuli viimane takistus, kuid sellele vaatamata saavutati auväärt teine koht.

Veidi ebaõnne oli mõlemal "Belgia poisil". Kivisild ja Torrero sattusid kuuendaks takistuseks olnud kahesele süsteemile halvasti ning süsteemi teisest lattaiast ei olnud enam võimalik puhtalt üle saada. Tulemuseks seitsmes koht, mis liiga arvestuses andis kolmanda koha punktid. Pillil ja Virgin Expressil tuli maha viimane takistus ja koht üheteistkümnes. Rolexi punktidele ehk 16 parema hulka jõudsid veel 12. lõpetanud Ellermann ja Quality Time ning 15. koha pälvinud Raag ja Axel du Beaumont.

Liiga arvestuses juhib täna õhtuks Kivisild 90 punktiga, järgneb Klettenberg 85 ning Pill 75 punktiga. Lähimate jälitajatena leiame Tallinnas mitte just kõige edukamalt esineva türklase Horasani 70 ning lätlase Varna 69 punktiga. Liiga lõppseis selgub pärast pühapäevast GP sõitu, kus takistuste kõrguseks juba 155 cm.

Hillar Talts