Klettenberg ja Ulrike R “väikese” Rolexi teised, “suur” Rolex jällegi Neretnieksile

Laupäevase võistluspäeva õhtuses programmis olid Moskvas kaks Rolex Ranking punkte andvat sõitu kõrgustel 150 cm ja 155 cm. Madalamas jõudsid auhinnalistele kohtadele kolm eestlast, kõrgemas vaid Klettenberg.

150 cm kõrgusel sõideti puhtusele ja kiirusele ning võistlustules oli 23 võistluspaari. Kiireima puhta sõidu tegi viimaste hulgas startinud leedukas Benas Gutkauskas hobusega Celly Negra pälvides sel moel võidu. Eestlaseid jõudis auhinnalistele kohtadele kolm. Meie seltskonnast olid kiireimad Gunnar Klettenberg ja Ulrike R lõpetades teisel positsioonil. Neljandal kohal lõpetasid Rein Pill ja Carrera Z, seitsmendal Tiit Kivisild ja Chicca La Manga.

Kõrgusel 155 cm ümberhüpetele toimunud sõit, kus auhinnafondiks ei vähem ega rohkem, kui 57 500 eurot, pani toimetaja mõtlema. 23-st võistluspaarist sõitis põhiparkuuri vigadeta 14! Kas meie regiooni sportlaste tase on tõesti niivõrd kõrge või oli tegemist lihtsa rajaga (kui 155 cm kõrgusel lihtne olla saab). Tavaliselt rajameister Stefan Wirth kergete radadega ei hiilga, kuid tõenäoliselt oli seekord siiski tegemist mitte ülikõva taseme, vaid pigem sellele kontingendile tehniliselt lihtsa rajaga. Mainin siinkohal, et ümberhüpped läbisid omakorda puhtalt 11 paari. Klettenberg ja Lance S, kel tuli maha viimane takistus, pidid seega leppima viimase auhinnalise kaheteistkümnenda kohaga. Sõidu võitis aga jällegi ei keegi muu, kui noor lätlane Kristaps Neretnieks tehes seda seekord hobusega Conte Bellini. Neretneieksile oli see juba kolmas Rolexi sõidu võit sellel turniiril, millele lisandub üks teine koht samal auhinnafondi tasemel. Teise koha jättis Venemaale Vladimir Beletsky hobusel Rocketman, kolmanda viib Leetu Benas Gutkauskas hobusel Carolien VH Scheefkasteel.