Klettenberg, Kivisild, Pill ja Udeküll tõusid Rolex Rankingus märgatavalt

Analüüsides FEI Rolex Ranking-i edetabeleid oktoobri lõpu seisuga, saame rõõmuga tõdeda, et oma positsioone on parandanud mitmed meie takistussõitjad. Kõrgeimal positsioonil asub Gunnar Klettenberg.

Klettenberg on oktoobri lõpu seisuga tõusnud esisajale väga lähedale omades 118. positsiooni. Viimase kuuga tõusis ka kohalikku edetabelit juhtiv sportlane 43 kohta. Suure panuse andsid head esinemised Moskvas ja Tšerniahovskis. Mäletatavasti jäi septembrisse Klettenbergi Moskva CSI3* GP võitki.

Tervelt 96 kohta tõusis Rein Pill, kelle edetabelikoht nüüdsest 342. Kolmkümmend kohta ülespoole ehk 140-le positsioonile jõudis Moskvas mitmed võidud võtnud Tiit Kivisild. Statistiliselt enim tõusis edetabelis Moskvas kogutud punktide arvelt Andres Udeküll, kes kerkis 125 positsiooni võrra, mis annab tulemuseks koha number 931. Udekülliga võrdselt on punkte kogunud Ebbe-Liisa Sõnajalg.

Edetabelist leiame eestlastest veel Urmas Raagi, kelle kohaks 374, Heiki Vatseli kohalt 985, Hanno Ellermanni kohalt 1110 ja Kätlin Sehveri kohalt 1658.

Edetabeli kaks esimest kohta on hõivanud viimase Olümpia kaks parimat. Juhib kanadalane Eric Lamaze, teisel positsioonil on äsja Euroopa meistriks kroonitud rootslane Rolf-Göran Bengtsson, kolmas on ameeriklane Mclain Ward. Parima sakslasena hoiab neljandat kohta tituleeritud vanameister Ludger Beerbaum.