Klettenberg Konakovo Grand Prix seitsmes, Kivisild kaheksas

Lõppeval nädalavahetusel osalesid neli Eesti takistussõitjat Venemaal Konakovos peetud CSI3* tasemega takistussõiduvõistlusel, mille Grand Prix sõidus jõudis Gunnar Klettenberg hobusega Lance S seitsmendale, Tiit Kivisild hobusega Cinnamon kaheksandale auhinnalisele kohale. Lisaks neile võistlesid Konkovos Rein Pill ja Urmas Raag.

Moskvast ligi 160 km kaugusel asuvas Konakovo ratsaspordikeskuses peetud CSI3* tasemega võistluse Grand Prix takistuste kõrguseks oli 160 cm ning sõit andis kvalifikatsiooni tänavu Normandias toimuvatele Maailmamängudele. Ümberhüpetele pääses seitse võistluspaari, kelle hulgas ka Klettenberg ja Lance S. Tiit Kivisild ja Cinnamon said põhiparkuuris ühe karistuspunkti ületatud aja eest ning pidid leppima kaheksanda kohaga. Klettenberg ja Lance S ümberhüpetel katkestasid ja lõpetasid sel moel seitsmendal kohal. Kaks esimest kohta läksid teiste Baltimaade esindajatele. Võitis kaks nädalat tagasi Uuemõisaski võistelnud lätlane Kristaps Neretnieks hobusega Caramzin, teisel kohal lõpetas leedukas Valdemaras Žukauskas hobusega Domien.

Eestlaste kõrgeima auhinnalise koha, milleks oli kolmas, saavutasid laupäevases Longines Ranking punkte andnud 145 cm sõidus Rein Pill ja A Brok. Kahel korral olid auhinnal veel Kivisild ja Cinnamon, kes teenisid samuti Longines punkte andnud reedeses 145 cm ja laupäevases 150 cm kõrgustes parkuurides vastavalt kuuenda ja viienda koha. Klettenberg ja Ulrike R teenisid auhinnalise 11. koha reedeses 145 cm parkuuris.

Häid sooritusi tegi Konakovos leedukate liider Andrius Petrovas, kes oli Aragorniga võitnud möödunud nädalal samas peetud CSI3* Grand Prix ja lisaks Complimentoga kaks Longines reitingu sõitu. Selgi nädalavahetusel võitis Petrovas Aragorniga ühe ja Complimentoga teise reitingusõidu. Arvukalt reitingupunkte kogus ka Neretnieks, kes lisaks Grand Prix`le võitis sõidu, kus Pill ja A Brok olid kolmandad, lisaks muidki esikolmiku kohti. Petrovasel on sellise punktisaagi juures reaalne tõusta maikuu lõpuga maailma esisajasse (hetkel 139.), sama võib suuta ka Neretnieks (hetkel 111.).

Konakovo võistluse tulemused leiate Venemaa Ratsaspordi Liidu leheküljelt aadressil www.fksr.ru