Klettenbergi ja Bingo järjekordne Grand Prix võit tuli Moskvast

Täna jõudis Moskvas Bitsa ratsakeskuses lõpule reedel alanud rahvusvaheline CSI3* tasemega takistussõiduvõistlus. Eesti hümnita ei saadud hakkama tänagi.

Kogu võistluse oluliseimaks alaks oli 160 cm kõrguste takistustega Grand Prix. Tulemusi analüüsides oli rada eelnevatest raskem, sest ümberhüpetele pääsesid vaid kaks võistluspaari – Klettenberg ja Bingo ning venelane Kir Majorov hobusega Unique. Kuigi venelane oli Klettenbergist ümberhüpetel veidi kiirem, maksis talle esikoha ja 1750 eurot (toim. auhinnarahade erinevus esimese ja teise koha vahel) viga viimasel takistusel. Klettenbergile ja Bingole seega järjekordne Grand Prix võit sellel edukal hooajal. Kolmanda koha saavutasid ühe karistuspunktiga põhiparkuuris tuleval nädalal Tallinnaski võistlevad kogenud Natalya Simonia ja hobune Solana 13. Neljas oli lätlane Andis Varna Marmorsil. Tiit Kivisild ja Calina katkestasid, rohkem eestlasi Grand Prix-s ei startinud.

Edukaks saame lugeda pühapäevaseid teisigi võistlussõite. Samuti Rolex Rankingu punkte andnud kõrgusel 150 cm sõidetud parkuuris saavutas Kivisild Torreroga teise, Cinnamoniga seitsmenda auhinnalise koha. Rein Pill ja Virgin Express olid kuuendad. Rolexi punktidele jõudsid ka 11. kohaga lõpetanud Udeküll ja Ex Calibur. Võistlusala võitis Venemaa sportlane Artur Bagdasaryan hobusel Konkord.

Hommikuses 140 cm parkuuris jõudis kahele auhinnalisele kohale Rein Pill, kes Touransiga saavutas teise, Carrera Z-ga seitsmenda koha. Siin jättis esikoha Venemaale Eduard Ticot hobusel Ozar.

Eestlastele eduka Bitsa võistluse tulemused võite leida aadressidelt http://www.equestrian.ru/events/5244 ja http://fksr.ru/news/44392/ .