Klettenbergid osalesid Leedu meistrivõistlustel

Leedu 2021 meister Matas Petraitis Autor: Elena Zobova

Möödunud nädalal toimusid Leedus Vazgaikiemise ratsakeskuses Leedu avatud meistrivõistlused, kus osalesid Eestist Gunnar ja Kertu Klettenberg. Gunnar läks ettevalmistusi tegema sellel nädalal toimuvale Poola rahvusvahelisele võistlusele ning Kertu kogemusi andma oma noortele hobustele. Kõik, kes seal käinud teavad, et sellele väljakule Eestis midagi võrdväärset ei leidu. Suur ja hea pinnasega plats, tribüünid, tallid ja kogu imetlusväärne ümbrus teevad sellest ühe Baltikumi parima võistluskeskuse.

Meistrivõistlused toimusid seal nii noortele hobustele ja ka kõikidele vanuseklassi ratsutajatele korraga. Erinevalt Eestist hinnatakse seal esimene päev noori hobuseid ja ratsanikke stiilipunktidele. Nelja-aastased hobused hüppasid kaks rada ning neid hinnati lõpuni välja stiilile. Kohtunikeks olid kaks poolakat ja eestlane-Gunnar, seega ei tekkinud ka mingeid vaidlusmomente, vaid kõiki hinnati võrdselt. Samuti hüppasid esimesel päeval viie-ja kuue/ seitsme-aastased hobused stiilile, seal saavutas Kertu hobusel Konrad kuuenda koha. Järgnevatel päevadel hüpati juba tulemusele. Teisel päeval saavutas Kertu hobusel Jolanda samuti kuuenda koha, kuid finaalis tuli mõlema hobusega 1 viga. Nii 5a kui ka 6/7a võitja pärines perekond Petraitistele kuuluvast Audruvise kasvandusest.

Gunnar Klettenberg
Autor: Elena Zobova

Seenior klassid hüppasid kohe tulemusele, esimene päev oli parkuuris 135 tabel C, teine päev kahevooruline meeskondlik 140cm ja viimane päev 145cm ümberhüpetele. Leedu meistriks tuli Matas Petraitis hobusel Goldcoast VDL, hõbemedali sai samuti Matas Petraitis hobusel Heineken ning kolmandaks tuli noor Monika Paulaskaite hobusel Quirados As. Avatud klassi 145cm võitis Gunnar Klettenberg hobusel B Captain Norman ning saavutas parkuuris 135cm hobusel Hunter kolmanda koha.

Loodame, et tulevikus on ka Eestis võimalik võistelda sellistes tingimustes, seniks aga soovitame alati minna võimaluse korral sinna võistlema.