Kodumaine kolmevõistlushooaeg algas Lagedi ja Perila ühisvõistlusega

Möödunud nädalavahetusel peeti tänavuse välihooaja esimene kolmevõistlus, mis ajendatuna toimumiskohtadest Lagedil ja Perilas, kandis nimetust LaPe Kolmevõistlus. Avatud klassi parim oli Kaia Loviisa Kink hobusega Adorable Chabalito, poniklassi võitsid Maris Kangur ja Mahdi F.

LaPe kolmevõistlus peeti tasemel CNC70, kus läbiti skeem A5, takistussõit kõrgusel 75cm ning kross kõrgusel 70cm. Võistluse tegi kindlasti omanäoliseks asjaolu, et selle korraldamises koopereerusid kaks spordikompleksi. Laupäeval peeti Perilas maha kooli- ja takistussõit, pühapäeval oli Lagedil kavas kross. Auhinnad jagati välja avatud ning poniklassis.

Avatud arvestuse parima esikolmik kuulus Tondi klubi esindavatele sportlastele. Parima tulemuse tegi Kaia Loviisa Kink hobusega Adorable Chabalito, kes läbisid krossi ja takistussõidu vigadeta ning kogusid koolisõidus 51.5 miinuspunkti. Teisena lõpetasid Haana Norma ja Dolores, seda tulemusega 53.5, kolmas koht kuulus ERL-i kolmevõistluse managerile Merlis Orionile, kes võistles hobusega Groy.

Poniklassis oli lõpetajaid kaks neljast alustanust. Võidukas oli Maris Kangur poniga Mahdi F, teisele kohale platseerus Kärt Kingisepp hobusega Cessika.

Eesti Ratsaspordi Liidu kolmevõistluse manager Merlis Orion, kes oli muuhulgas LaPe kolmevõistluse korraldaja, jäi võistlusega rahule. Eesmärgiks oli pakkuda algajatele sportlastele ja noortele hobustele hooaja alguses kvalifikatsiooni täitmise võimalusi, samuti katsetada madalamal tasemel oma vormi. Orion lisas, et sportlaste poolt anti positiivset tagasisidet, mistõttu võtab ta suure tõenäosusega oma tiimiga taolise kahe kompleksi vahel toimuva võistluse ette ka tulevikus. Kindlasti andis üritusele positiivse panuse hea ilm ja ka pädevad ning entusiastlikud ametnikud, kellele kuulub korraldajate eriline tänu.

Kõik LaPe kolmevõistluse tulemused on leitavad aadressil https://ratsanet.ee/events/850?locale=et&year=2016