Kodumaine kolmevõistlushooaeg sai avalöögi Kosel

CCN1* võitjad. Foto: Marilyn Uusna

Kuigi tänavune esimene kolmevõistlus oli plaanitud juba aprillikuusse, võimaldas pikale veninud kevad teha kodumaised avastardid alles möödunud nädalavahetusel Kose lähistel asuvas Nõmmemõisa ratsakeskuses võistlusega Kose Kevad 2022, kus Eesti kolmevõistlejatele pakkusid konkurentsi mitmed Soome kolleegid.

Kosel oli sel korral kavas kolm võistlusklassi, millest kõrgeima tasemega CCN1* (kross 105cm), kus võidu viis Soome juba koolisõidu järgselt võistlust juhtima läinud Janita Eronen hobusega Cape Lily. Koolisõidutulemusele 27.2 lisandusid normiaja ületamise eest 1.6 karistuspunkti takistussõidust ja 1.2 krossilt, millest piisas võiduks. Vaid 1.1. punkti kaugusele jäi meie parimana Camille Mahoni hobusega Orlymeja, kolmandana lõpetas põhiklassi jällegi Soome sportlane – Ann-Niina Kiviniitty Ranta-Aho hobusega Madame Schnabel, kelle punktisaagiks jäi 32.4

Keskmiseks võistlusklassiks oli Kosel CCN90, kus esikolmikusse jõudsid Hanna Kristin Ojaveer ja Queen A (28.0), Eliise Leedmaa ja Carraya (31.3) ning Elina Ilusk ja Ellux (31.9).

Suurima startide arvuga oli viimaste võistluste traditsiooni kohaselt CCN70, kus alustas 33 võistluspaari. Parima tulemusega lõpetas paljukordne vabariigi meister Erkki Hõim oma viieaastasel hobusel Henry, lõpetades tulemusega 29.5. Väikeste vahedega järgnesid teisena Katriin Sild ja kuueaastane Lancaster (31.4) ja Maris Kangur ning viieaastane Claudius (31.6).

Kodumaine hooaja avavõistlus kujunes üsnagi startiderohkeks, millele andsid oma panuse mitmed osalenud põhjanaabrid, kes jäid korraldajate rõõmuks võistlusega rahule ning avaldasid arvamust, et tänavu näeme Soome kolmevõistlejaid veel nii mitmelgi meie võistlusel.

Järgmine kodumaine kolmevõistlus leiab aset 11. juunil Olustveres, kus esmakordselt katsetatakse ühepäevast formaati ja seda kahes võistlusklassis – CCN90 ja CCN70.

Kõik Kose Kevade tulemused  leiate https://online.equipe.com/en/competitions/47763