Kodumaine kolmevõistlushooaeg sai hoo sisse Järvamaalt Koordist

Koordi Karika põhiklassi võitjad Marii Soosalu ja Ellux. Foto: Elin Jalakas

Läinud nädalavahetusel algas kodumaine kolmevõistlushooaeg Järvamaal Koordi Tallides, kus mõõtu võeti tasemetel CCN70 ja CCN90. Mõlemast võistlusklassist võttis osa 13 paari, oma panuse andsid ka põhjanaabrid – kaks võistlejat oli kohale tulnud Soomest.

Päiksepaistelise ilma saatel sõideti laupäeval ära koolisõidud ning pealelõunal hüpati parkuuri. Pühapäeval sai oma oskused proovile panna juba krossirajal.

Madalamal tasemel alustas tugevalt Aleksandra Suits (Tartu Kalevi RK) hobusel Rubiinia ning klassi võit vormistati algse koolisõidu tulemusega, milleks oli 27,6 karistuspunkti. Teisele auhinnalisele kohale tuli Kerstin Valdsalu (Viru Ratsu) hobusel Navy Rose (29,1 kp), kolmandale Mariete Hulkko (Tondi RSK) ponil Roos (30,7 kp), neljandale Anette Eylandt (EHS) ponil Tembu (31,9 kp) ja viiendaks Järvamaa RSK enda sportlane Elina Ilusk hobusel Lakaja (33,0 kp).

CCN90 tasemel tõi krossipäev esiotsa rohkelt muutusi. Tagurpidi järjestuses startides püsis põnevus lõpuni ning kokkuvõtvalt sai lõpptulemuse kirja seitse sportlast. Parimaks osutus kodupubliku rõõmuks Järvamaa RSK paar Marii Soosalu ponil Ellux, kes 31,1 karistuspunktiga võitsid klassi. Talle järgnes teisel kohal harrastaja Angelika Lott (ESHKS) Gameelial (39,1 kp), kolmandaks tuli soomlanna Jonna Matikainen hobusel Komeet K (39,3 kp) ning neljas ja viies koht kuulusid vastavalt Maris Issakule (Tondi RSK) Kürii K-l (55,7 kp) ning Grettel Matteusile (RSK Simon) ponil Mister Mons (56,4 kp).

Olid väga toredad kauni ilmaga kaks võistluspäeva ning võib kindlalt väita, et kolmevõistlus on hoo sisse saanud! Aitäh Järvamaa RSK-le kolmevõistlejaid võõrustamast ning kohtume juba peagi järgmisel kolmevõistlusel!

Kõik Koordi Karika 2023 tulemused on leitavad SIIT.