Kodumaine koolisõiduvõistlushooaeg jätkus juuni keskel nii Ihastes kui Madise tallis

Madise talli koolisõiduvõistlus. Kohtunik Kersti Tael koos Tulevikutähtede (U18) arvestuse võitjatega. Foto autor: Timo Kalter

Viimase kahe nädalavahetuse jooksul on aset leidnud kaks kalenderplaani koolisõiduvõistlust. Neist esimene leidis aset 13. juunil Ihastes ning selle võistluse käigus toimus ühtlasi ka Harrastajate Karika II etapp. Päeva jooksul tehti kokku 62 starti, erinevad skeeme oli valikus 9 (alates ST kuni M).

Kõige rohkem võistluspaare oli stardis avatud ABC1 ning ratsakoolide arvestuse ST2 skeemides, kuid nii LK, LR kui ka M tasemel jäi seekord võistlejate arv pigem tagasihoidlikuks – päeva neljas viimases võistlusklassis osales neist igas vaid kuni kolm võistluspaari. Tulemustega saab tutvuda SIIN.

Marika Vunder, kes oli üks kohtunikest, kes Ihastes hindas, arvas võistlusest nii: “Ihaste on hea pinnase tõttu väga hea koht välivõistluste korraldamiseks, ka korraldus sujus. Kiidusõnu võib öelda ka harrastajate juhttiimile, kes on oma sarja tõsiselt ette võtnud – neil on väga vinged auhinnad!”

 

Sel laupäeval, 19. juunil toimus Madise tallis ST-L taseme koolisõiduvõistlus, seal leidis aset ka Talendijahi V etapp. Päeva jooksul sõideti 4 erinevat skeemi ja kokku oli 7 erinevat võistlusklassi, starte oli kokku 65.

Talendijahi U14 võistlusklassis (skeem ABC2) tegid parima tulemuse 71,071% Martha Jušin ja Mon Lady, X-faktori U16 arvestuses (skeem A2) võitis sama paar tulemusega 68,068% ning Tulevikutähtede (U18) arvestuse skeemis LK1 said esikoha 68,833%-ga  Laura Sarv ja Evlat.

Detailsed tulemused ja avatud klasside võitjaid leiad SIIT. Kohtunik Kersti Tael kiitis tublisid ratsanikke ja hobuseid, kes vaatamata meeletule kuumusele vastu pidasid ja kangelt sõidud sõidetud said!