Koduvõit William Whitakerile Londoni MK-etapil

William Whitaker ja Utamaro d’Ecaussines. Foto: FEI/Jon Stroud

Vahetult enne jõule peetava London Olympia nimelise võistluse osaks on igal aastal takistussõidu MK-etapp. Sel korral sai kodupublik tunda erilist rõõmu, kui võidu võttis kohalik sportlane William Whitaker hobusega Utamaro d’Ecaussines. 

37 sportlast asus 160 cm kõrguse parkuuri starti ja pea pooled ehk 18 jõudsid neist puhta sõiduga ümberhüpetele. Võidukas William Whitaker ja Utamaro d’Ecaussines tulid starti seitsmenda paarina ning äärmiselt sujuva sõiduga, kus iga samm klappis ideaalselt ja kiirus oli suur, õnnestus neil minna võistlust juhtima ning keegi neid edestada ei suutnudki. Kõige lähedamale jõudsid Whitakeri ajale Karel Cox (Evert), kes startis paar sõitjat pärast Whitakeri ning viimasena startinud Laura Kraut ja Zeremonie, kes sõitsid välja kolmanda koha aja. Kõik kolm sportlast mahtusid ära 37 sekundi sisse. Täpselt pooled ümberhüpetele pääsenutest suutsid välja sõita topeltnullid. Kõige kiirem aeg kuulus tegelikult Rolex Grand Slam sarjas sel aastal head minekut näidanud Marcus Ehning ja Pret a Tout, kuid liiga järsk pööre viimasele lattaiale maksis neile kätte ning lõpetati nelja karistuspunktiga.

Karel Cox ja Evert. Foto: FEI/Jon Stroud
Laura Kraut ja Zeremonie. Foto: FEI/Jon Stroud

Pressikonverentsil lausus võitja, et võit oli tema jaoks midagi ulmelist. “Alates sellest ajast, kui lapsena sellel võistlusel käisin, on see olnud mu suur unistus ja ma ei suuda uskuda, et see juhtus!” sõnas Whitaker, lisades, et viimase paari sõitja jälgimine oli eriti närvesööv.

Üldarvestuses hoiab liidripositsiooni endiselt Steve Guerdat 58 punktiga, kellele järgneb Pieter Devos 49 ja Edwina Tops-Alexander 47 punktiga.

Lääne-Euroopa liiga järgmine ja selle aastanumbri viimane MK-etapp leiab aset sel nädalavahetusel Mechelenis.

Kõik Londoni tulemused leiate siit

News | Longines FEI Jumping World Cup – Olympia 2018

The festivities are in full swing! 🏆Full of celebrations, Olympia, The London International Horse Show was on fire for the LONGINES FEI Jumping World Cup! 🔥 It came down to the wire with a jump-off full of thrill but William Whitaker held on to his impressive lead to take home the gold! 🇬🇧

Posted by Fédération Equestre Internationale on Laupäev, 22. detsember 2018