Koer Leo töötab väsimatult Eesti spordi helgema tuleviku nimel!

Täpselt nagu krokodill Gena töötas loomaaias krokodillina, töötab Walesi corgi tõugu koer Leo of Mousehouse, sõpradele lihtsalt Leo, Pirita teel asuvas Eesti spordimajas koerana. Eesrindliku tööga aitab Leo Eesti sporti helgema tuleviku suunas! Auh-auh!

Spordijuhtimine pole lihtne töö. Ilma naljata. Olemasoleva raha hulk ning seda vajavate sportlaste-rajatiste-tegevuste hulk lihtsalt ei klapi. Tulemuseks kismad omade vahel, mida alaliidu juhtkond siis klaarima peab. "Kui miski jama on närvi põhjalikult mustaks ajanud, siis lähen ajan Leoga ehk endast targema tegelasega veidi juttu. Pärast seda muutub elu kohe mitu kraadi lustlikumaks. Tuppa tagasi astudes olen nagu uus inimene," kiidab Leo oskusi stressi maandamisel käsipalliliidu peasekretär Pirje Orasson, kelle kabinet asub kohe Leo töötoa kõrval.

Hea tuju tagatis

Leo töötab nimelt ratsaspordiliidus koos oma perenaise Riina Pilliga. Ametid vastaval "koer" ja "spordidirektor". Leo töövõime on erakordselt suur, sest lisaks hea tuju tagamisele Eesti ratsutamist ohjavate inimeste toas, teeb ta seda nagu muuseas (loe: oma saba taga ajades vurrina keereldes või närimispalliga mängides või jalgrattaliidu esindajate kingitud piiksuvat rebast järades) ka ülejäänud spordimaja kolmandal korrusel asuvates alaliitudes. "Leo sulandus kollektiivi automaatselt. Tervel kolmandal korrusel oli kohe tunda erakordset nooruslikkust. Ta on meie vitaalsuse garant. Kui juhe hakkab kokku jooksma, on õige aeg uurida, kas Leo on tööle saabunud. Vahel tuleb ta ise palliga ja annab mõista, et käes on paslik aeg veidi temaga tegeleda," räägib võrkpalliliidu peasekretär Tarvi Pürn. Kui kõigi kolmanda korruse töötajate stress maandatud, võtab Leo ette retki teisele korrusele, kus asuvad olümpiakomitee juhtkonna tööruumid. "Ta armastab läbi klaasi koosolekuid vaadata. Koosolekulistele omakorda meeldib Leod silmitseda," märgib Pill. Leo sattus Pillide perre üpris juhuslikult. Mullu oldi Lätis võistlustel, kui silma jäid hobuhotellis askeldanud corgid. "Küsisime, kust nad tulevad. Läti ratsutajad rääkisid, et kui koju sõidate, siis jääb kasvatus tee peale. Tegimegi peatuse ja Leo jooksis mulle praktiliselt kohe sülle. Sellega oli asi otsustatud ja Leo sõitis meiega koos Eestisse."

Ürgne tõug

Walesi corgid on ürgne, 3000 aastat vana tõug. Legendide järgi ratsutasid nende seljas Walesi mägimaal elanud haldjad ja kääbused. Walesi talupidamistes karjatati temaga väiksemaid lambaid ja kodulinde. Leo näitusekoer ei ole, ent tõugu Pill kiidab: "Pole ülearetatud. Selline normaalne koer." Et lisaks tööle spordimajas toimetab Leo igapäevaselt ka tallides koos Pillide hobustega, on ta suur sõber ka suksudega. Kokkuvõtvalt võib öelda, et Leo elab ja tegutseb Eesti spordi epitsentris ning külvab sinna lakkamatult muhedaid emotsioone. Vahva koera tehtav töö on hindamatu!

Leo …

… lemmikkohvik on Kalamajas asuv Kukeke, sest selle perenaise Anni Arro emal on samuti Walesi corgi ja seetõttu võetakse Leod seal alati kuninglikult (loe: oma kausiga) vastu.

… hakkas pärast Londoni olümpiamänge pälvima oluliselt suuremat tähelepanu, sest avatseremoonia üheks hitiks osutunud lühifilmis tegid lisaks James Bondi kehastanud Daniel Craigile ja iseennast mänginud kuninganna Elizabeth II-le hiilgava rolli ka Tema Majesteedi kaks corgit.

… suurim sõber ja fänn spordimajas on korvpallikorüfee Jaak Salumets, kes ise peab kodus hurtasid.

Ott Järvela, Õhtuleht