Kohalikud edetabelid suurte muutusteta

Traditsiooniliselt on meil uue kuu alguspäevadel võimalus heita pilk värsketele ERL-i edetabelitele. Augustikuu lõpuga saame tõdeda, et valdavalt on senised liidrid oma positsioone hoidnud, kuid sellegi poolest avastame mõningaid muudatusi.

Takistussõitjate põhiklassi edetabelit juhib juba mitmeid kuid augustiski häid sooritusi näidanud Gunnar Klettenberg (GKG), kelle edu teisel positsioonil oleva Tiit Kivisildi (Ruila Tall) ees on ligi viissada punkti. Kolmandana jätkab augustis vigastuse tõttu võistlustest eemal olnud Urmas Raag (GKG), kellele arvestatavalt lähedale on jõudnud Andres Udeküll (Parkuur). Viiendaks tõusis augustis Kätlin Sehver (Ruila tall), kuuendaks Rein Pill (Ruila Tall).

Gunnar Klettenberg ja Winston. Foto: Külli Tedre

Noorte takistussõitjate liidrina jätkab kindlalt Sehver. Juuniorite ja poniratsutajate hulgas toimus seevastu liidri vahetus. Juuniorite tabelit asus juhtima Baltic Riders Touri oma vanuseklassis võitnud Susan Kaleta (Viljandimaa), lükates teiseks senise liidri Catlyn Resto (Tartumaa). Poniratsutajatest tõusis liidriks Heidi Mülla (Ruila Tall), kes vahetas teise koha esimese vastu Birgit Kreitsbergiga (Simon).

Heidi Mülla ja Mon Cherg. Foto: Taive Abner

Koolisõitjad jätkavad muutusteta. Põhiklassis juhivad Grete Barake (Black Stallion) ja O. Hot Chocolate, noortes Anna-Liisa Rink (Nancy) ja Zäz, juuniorites Ruudu Soo (Saaremaa) ja Belmondo ning poniklassis Marii-Heleen Raidmets (Märjamaa) ja Rokit.

Ruudu Soo ja Belmondo. Foto: erakogu

Sama on seis kolmevõistluses ja kestvusratsutamises. Kolmevõistlejate täiskasvanute ja noorte arvestust juhib Marit Poltimäe (Kurtna), juuniorite parim on augusti lõpuga Eliise Kõva (Järvamaa), poniratsutajate edukaim Pille-Riin Reinaus (Märjamaa).

Marit Poltimäe ja Szaman. Foto: Elari Aaboja / Hobunet

Kestvusratsutajate põhiklassi liidrina jätkab alates aprillist Marian Kikas (Liivimaa), noorte ja juuniorite suurima punktisumma on kogunud Kairit Kalbre (Parkuur), ponisõitjate parim on Berit Truuts (Liivimaa).

Berit Truuts ja Amanda. Foto: Külli Tedre

Rakendisportlaste edetabelid on seni veel hõredaimad, kuid loodame, et selle ala harrastajate arv järjest kasvab. Tänasel päeval on parim nii ühehobuserakendites kui üldarvestuses Ungaris resideeruv Pille Oberpal (Kurtna), ühestes ponirakendites juhib Gea Kiudorf (Liivimaa).

Gea Kiudorf, groom Kaarel Kuslap, poni Elisa. Foto: Ligija Biteniece