Kohilas ja Lagedil toimusid madalamate kõrgustega takistussõiduvõistlused

Ilmad tõmbuvad kiiruga külmemaks, kuid lõppenud nädalavahetusel toimus siiski veel mitmeid välisvõistlusi. Käesolevaga võtame kokku kaks väiksemat ERL kalenderplaanivälist takistussõiduvõistlust – Kohila Sügisene Takistussõit ning Lagedi Sügis.

Kohilas peetud võistlusel, mis peeti pühapäeval, 22. septembril, toimus 5 parkuuri kõrgusvahemikus 30-90 cm. Tõepoolest, mõnevõrra tavatu kõrgus, 30 cm, oli ette seatud juhtimisparkuurile, mis oli avatud esimest hooaega võistlevatele hobustele või ratsanikele, keda oli kokku tulnud seitse. Neist vapraima soorituse tegid Carolyn Vilba ja Flickan.

Puhtusele ja kiirusele peetud 50-60 cm kõrguses parkuuris tegi 9 võistluspaari seas parima tulemuse Evely Luga hobusel Calipso, 70 cm sõidu võitis kümne konkurendi seas Marit Allik Miimikal, 10 cm kõrgemal osutus parimaks Kristiin Jaanimets Väntviguril ja päeva kõrgeimas sõidus kõrgusel 90 cm oli võidukas Ann-Marii Vilki õde Annabel Halijusel.

Kohila tulemused: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=9&y=2013&id=1234

Lagedil peeti meeleolukas võistluspäev, mille sekka kuulusid nii parkuurid kui ka väike maastikusõit. Päev algas nö. latid maas ning seejarel latid natuke kõrgemal ehk 40 cm juhtimisparkuuridega, millest võttis osa terve ports tublisid noori ratsutajaid, kes said kõik hindeks tubli või väga tubli. Kolmanda sõiduna peetud 70 cm normiaja täpsusele ja puhtusele oli eriti edukas Joanna-Britt Metsarile, kes ratsutas Otto-Osbornil ning seljatas puhta ning täpse sõiduga oma 13 konkurenti. Handycapiga peetud 90 cm kõrguse kiirusparkuuri võitis Reimo Karus Lakayl 16 paari seas. Kahefaasilise takistussõidu kõrgusel 100 cm pani kinni Kadri Ebolt hobusel Fix.

Toimus lisaks ka kaks treeningkrossi kõrgusel 50 ja 80 cm, mis mõlemad peeti normiaja täpsusele ja puhtusele. Madalaimas asus starti 13 ning kõrgemas koguni 15 paari. Mõlemal kõrgusel läks esikoht Kaisa Jõemaale hobusel Barclay-Swing, kes sõitis vigadeta ning mõlemas sõidus ühtlasi kõige täpsemini normiaega.

Lagedi Sügise tulemused on leitavad: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=9&y=2013&id=1243