Kohtunik Urbas ja treener Männik läbisid edukalt Tartu Maratoni

Hobumaailma toimetus saab rõõmuga konstanteerida fakti, et ratsaspordirahvas ei piirdu oma sportlikkuses vaid põhiala harrastamisega, vaid osaleb aktiivselt muudelgi Eesti rahvale südamelähedastel spordialadel.

Läinud pühapäevases karges talveilmas alustasid ligi 8000 suusataja hulgas Eesti talviseks laulupeoks kutsutud Tartu Maratoni tuntud takistussõidu kohtunik ja harrastusratsutaja Mart Urbas ning ratsutamistreener ning koolisõidukohtunik Merle Männik. Urbase sõnul kulges kogu distants toredas talveilmas, kuid ilmselt oli stardieelne külmapaanika siiski vajalik suunamaks rahvasportlasi enam mõtetele tervise hoidmisest talvekuudel. Üldjoontes jäi Urbas oma sooritusega rahule, kuigi distantsi teine pool kulges lihaskrampidega võideldes. Põhiliselt seetõttu jäi saavutamata ka unistus jõuda esimese tuhande lõpetaja hulka.

Suuremas plaanis mainis kohtunik Urbas pikaajalise Tartu Maratonil osalejana tänavust arvestatavat üldise taseme tõusu. "Justkui kuskilt metsast tulnud poisid, kes sõitsid mööda ja võtsid mänguasjad ära," sõnas Urbas naljatades.

Mõlemale ratsaspordiametnikule ei jäänud lõppenud Tartu Maraton selle talve viimaseks suusakatsumuseks. Mõlemad stardivad juba eeloleval nädalavahetusel teada tuntud Finlandia-hiihtol Soomes. Seane distants jääb veidi kodumaisele alla piirdudes 50 km-ga. Soovime toimetuse poolt meie suusahuntidele jõudu ning jaksu.