Kõik eestlased Varssavis MK punktidel

Tänane Varssavi Suure Ringi sõit andis viimaseid punkte Kesk-Euroopa liiga arvestuses enne Tallinna finaali. Rõõmuga saame tõdeda, et nii MK punktidele kui ka Rolex Rankingu punktidele jõudsid kõik viis osalenud Eesti sportlast.

Parkuuris kõrgusel 150 cm osalesid ka Lääne-Euroopa liiga sportlased, kes korjasid küll paremad kohad, kuid MK punkte jagati vaid Kesk-Euroopa liiga ratsanikele. Võitis tunnustatud hollandlane Jur Vrieling. Teisena lõpetas võitja kaasmaalane Peter Geerink hobusel Scochc, kellega võistleb tuleval nädalal Tallinnaski. Meie mehed ümberhüpetele ei pääsenud, kuid kiireima neljana saavutasid Gunnar Klettenberg (GKG) ja Bingo seitsmenda auhinnalise koha, mis liiga arvestuses andis teise koha punktid. Järgneva kohaga võtsid kolmanda koha punktid Tiit Kivisild (Ruila Tall) ja Torrero. Raag ja Axel lõpetasid sõidu kümnendana (MK viies), Ellermann ja Quality Time TN kolmeteistkümnendana (MK seitsmes) ning Pill ja Virgin Express viimasel Rolex Rankingu kohal ehk kuueteistkümnendana (MK kümnes).

Esialgu küll mitteametlikel andmetel, kuid intrigeerivaks läks liiga üldseis. Täna võime juba ühendada mõlema regiooni punktid ja vaadelda Tallinnas võistlevaid sportlaseid. Juhtima asus 60-e punktiga Tiit Kivisild, kellele järgneb kahepunktise vahega Tallinnasse saabuv türklane Sencer Horasan. Venelane Sphakovsky Tallinnas ei osale ning tema 55 punkti võime sisuliselt annuleerida. Seega on tinglikult kolmas Rein Pill 54 punktiga ning neljas Gunnar Klettenberg 49 punktiga, viies teada tuntud venelane Vladimir Beletsky, kellel punkte 44. Ametlikult kinnitatud punktitabeli loodame saada uue nädala alguses. Igal juhul tõotab Tallinnas tulevat huvitav võistlus. MK lõppfinaali pääseb meie liigast teatavasti kolm parimat, kusjuures Tallinnas jagatakse punkte veel kolmest sõidust.