Kokkuvõte ERL-i esimese poolaasta edetabelitest

Aasta esimene pool on seljataga ja sellega on jõudnud poole peale ka käesoleva aasta ERL-i edetabelite pidamine. Heidame põgusa pilgu hetkeseisule, nimetame ära paremad poolaasta seisuga.

Ülevaadet alustame takistussõidust, mis traditsiooniliselt mahukaim. Edetabelit juhib mullune parim Gunnar Klettenberg (GKG), kes kuue kuuga kogunud 1055.88 punkti. Teisel auväärsel positsioonil asub poolaasta seisuga Tiit Kivisild (Ruila Tall), kelle summaks 797.63. Kolmandaks tõusis juunikuus mullune teine Paul Argus (Tondi) 703.75 punktiga, kes edestab 688.5 punkti kogunud Rein Pilli (Ruila Tall) ja juuni lõpuks Eesti meistritiitli pälvinud Andres Udekülli (KRT), kellel punkte 626.38. Noorteklassi liidripositsioonil on poolaasta seisuga kahekordne täiskasvanute ja kahekordne noorte meister Kätlin Sehver (Ruila Tall), juuniorite arvestuses omab enim punkte äsjane meister Meriel Isok (Tondi), poniklassi liidrikohalt leiame Marie-Annabel Reineri (Simon).

Noorte takistussõidu edetabeli liider Kätlin Sehver

Koolisõidu avatud edetabelis on arvatavalt liidriteks Dina Ellermann (Tondi) ja Landy`s Akvarel, kelle arvesse mineva viie parima võistlustulemuse summa on 1462.8. Teisena järgnevad neile 793 punkti kogunud Tiina Kuusmann (KRT) ja Stallone, kolmandana Age Luha (KRT) ja Diamond in Black, kelle punktisummaks 623.4. Noorteklassi parimad on poolaasta seisuga Getter Kangur (Tonid) ja Palladion, juunioritest Anita Žukova (Tondi) ja Royal Pokemon, lasteklassis Laura-Maria Lukas (Viljandimaa) ja Zäz ning poniklassis Kaisa Falkenberg (Tallinna Ratsaspordikool) ja Räpsi.

Koolisõidu lasteklassis juhivad Laura-Maria Lukas ja Zäz

Kolmevõistluses juhib avatud klassi edetabelit juunikuu lõpuga Vilvi Laanet (Järvamaa) , kel punkte 158.5. Teisel positsioonil on noorte tabeli liider Juula Reinumägi (Tartumaa), kes põhitabelisse kogunud 143.5 punkti. Kolmanda tulemusega järgneb Reinumägile Reesa Pihu (Tartumaa), kelle punktisummaks 109. Juuniorite edetabeli liider on Ann-Marii Vilk (Kurtna), kes muide võistles juunikuus mitmel Suurbritannia rahvuslikul võistlusel ja plaanib juulikuus osaleda Prantsusmaal toimuval rahvusvahelisel võistlusel. Nendest saavutustest täpsemalt mõnes meie järgnevas uudises. Poniklassi liidriks on kolmevõistluses aga Maribel Tuiken Järvamaa klubist.

Poniklassi liider kolmevõistluses on Maribel Tuiken

Kestvusratsutamise edetabelites "ruulivad" Kalbred. Nii noorte kui avatud edetabelit juhib Kairit Kalbre (EER), kusjuures noorte tabelis järgneb talle teisena juuniorite liidriks olev õde Merilin (EER). Avatud tabeli liidril Kairitil on punkte 160, teisel kohal oleval Berit Truutsil (Liivimaa) 88 ning kolmandat kohta hoidval ERL-i kolmevõistluse manageril Joosep Tikk`l (Kassari Ratsamatkad) 80. Poniklassi liidriks poolaasta seisuga on Berit Truuts (Liivimaa).

Juunioride liider kestvusratsutamises Merilin Kalbre

Rakendisportlasedki on maha pidanud mitmeid võistluseid ja nende edetabelid võtavad ilmet. juuni lõpuga juhib üldtabelit Pille-Riin Reinaus (Märjamaa), kes edukate startidega poniklassis on kogunud 225 punkti. Teist kohta hoiab Urmas Saks (Liivimaa) 165 punktiga, kolmandal kohal on Eve Haggi (Märjamaa), kellel punkte 140. Eraldi edetabelid on rakendispordis erinevatele ekipaažitüüpidele. Ühehoburakendite liider on Urmas Saks, üheponirakendites Pille-Riin Reinaus. Hobuste paarisrakendite edetabelis on ainukesena Ungaris treeniv ja võistlev Pille Oberpal (Kurtna), sama situatsioon on ponide paarisrakendis Caballuse klubi sportlasel Anu Pärisool.

Rakendispordi üldist edetabelit juhib Pille-Riin Reinaus

Harrastajate puhul peetakse edetabeleid olümpiaaladel – takistus- ja koolisõit ning kolmevõistlus. Takistussõidus juhib Erle Raudam (Tartumaa) 24 punktiga, talle järgneb hiljuti kolmekordeseks harrastajate meistriks tõusnud Severin Puss (Tallinn) 21.5 punktiga ning kolmandat positsiooni hoiab Risto Märtson (Ruila Tall), kellel punkte 12. Harrastajate koolisõidu esikolmiku moodustavad Marina Drozdova (Niitvälja) 223.3, Piret Kulo (Ruila Tall) 222.7 ja Liis Liblikmaa (Tallinn) 218.1. Harrastajate kolmevõistluse edetabelis on hetkel enim punkte kogunud Laura Liivamägi (Black Stallion), kellel neid 18. Talle järgneb teisena 6 punkti kogunud Merilin Vips (Caballus ja 5 punkti kogunud Maarja Sepp (Kurtna).

Harrastajate kolmevõistluse edetabelis on hetkel enim punkte kogunud Laura Liivamägi

Lõpetuseks vaatame üle ka klubide edetabelid. Poolaastaga on takistussõidus enim punkte kogunud Ruila Tall, koolisõidus Tondi, kolmevõistluses Kurtna, kestvusratsutamises EER ja rakendispordis Märjamaa.

Kõik ERL-i edetabelid leiate aadressilt http://www.ratsaliit.ee/est/g29 .