Kolm on kohtu seadus – Euroopa võistkond parim Riders Masters Cup’il

Võidukas Euroopa meeskond. Foto: EEM/Longines Masters

Eelmisel Longines Masters hooajal alguse saanud Riders Masters Cup annab Pariisi ja New Yorgi etapil võimaluse minna omavahel vastamisi Ameerika ja Euroopa takistussõitjatest moodustatud võistkondadel. Pariisi etapil osutusid kindlalt paremaks eurooplased

Saamaks selgemat pilti, kuidas antud võistlusklass toimib, anname meie lugejatele ülevaate mõningatest olulisematest aspektidest: Riders Masters Cup’il lähevad vastamisi viieliikmeline Ameerika Ühendriikide ja viieliikmeline Euroopa takistussõitjatest koosnevad tiimid, keda tavapäraselt näeb stardis individuaalselt. Mõlema võistkonna lõpliku koosseisu otsustavad Chef d’Equipe’id. Parkuur, milles mõõtu võetakse, on kahevooruline: esimene voor on puhtusele ja kiirusele kõrgusel 145-150 cm ning teine voor tabel C põhimõttel kõrgusel 145 cm. Riders Masters Cup leiab aset sisehooajal kolmest etapist koosneva Longines Masters sarja kahel etapil: Prantsusmaal Pariisis ja Ameerika Ühendriikides New Yorgis. Viieliikmelistest meeskondadest moodustatakse üksteise vastu minevad paarid (üks Euroopa ja üks Ameerika esindaja), kellest parima tulemuse teinud sportlane toob enda meeskonnale punkti. Esimeses voorus on võimalik igal ratsanikul teenida oma meeskonnale võiduga kümme punkti, teises voorus aga juba kakskümmend punkti. Tiim, kellel on kahe vooru kokkuvõttes suurim punktisumma, võidab.

Sel nädalavahetusel leidis Pariisis Riders Master Cup aset kolmandat korda. Esimene säärane võistlusklass toimus samas kohas aasta varem, kus Euroopa esindajatel õnnestus võit „koju“ jätta. Esikohaga tuldi koju ka New Yorgi etapilt. Ameeriklaste Chef d’Equipe Robert Ridland meeskonda kuulusid 2017. aastal MK-finaalis säranud Mclain Ward kui ka Laura Kraut, Jessica Springsteen, Lucas Porter ja Taylor Alexander. Philippe Guerdat, kes oli Euroopa tiimi Chef d’Equipe, valis oma meeskonda esindama maailma edetabeli seitsmenda Daniel Deusseri, Maikel van der Vleuteni, Harry Charlesi, Edward Levy ja Eduardo Alvarez Aznari.

Esimest vooru domineerisid kindlalt eurooplased, kes võitisid neli duelli viiest. Ameeriklaste õrna lootust hoidis üleval Jessica Springsteeni võit (RMF Chacco Top) noorukese Harry Charlesi (Victor) üle, mis tähendas, et peale teist vooru oli punktiseis 45-30 Euroopa võistkonna kasuks.

Foto: EEM/Longines Masters

Teises voorus läksid Chef d’Equipe’ide otsustatud stardijärjekordade alusel esimesena vastamisi Laura Kraut (Curious George) ja Maikel van der Vleuten (Idi Utopia), kus peale jäi ameeriklanna. Kui Lucas Porter (Diamonte Darco) edestas Harry Charlesi (Victor), hakkas asi eurooplaste jaoks hapuks muutuma, kuid Eduardo Alvarez Aznar (Rokfeller de Pleville Bois Margot) napsasid siiski vajalikud võidupunktid. Viimasena startinud Daniel Deusser (Jasmien v. Bisschop) pidid võidu kindlustamiseks raja lihtsalt lõpetama, mida nad ka tegid, ning sellest piisas kolmandaks järjestikuseks esikohaks lõpptulemusega 125-100.

Eurooplaste ankrumees Daniel Deusser ja Chef d’Equipe Philippe Guerdat. Foto: EEM/Longines Masters

Pressikonverentsil lausus Philippe Guerdat, et asi kiskus teises voorus pisut pingeliseks, kui Ameerika meeskond läks juhtima. „Nad võitlesid kõik südikalt. Lõpp hea kõik hea! Oli väga liigutav näha meie võistkonna U25 sõitjat (Harry Charles) nii pettununa peale seda, kui ta kaotas oma mõlemas duellis, kuid nagu ma talle seletasin, siis nii see sport kord on ja see aitab tal areneda. Riders Masters Cup on hea võimalus noortele ratsanikele saada kogemust kõrgetasemelises tiimivõistluses,“ sõnas Chef d’Equipe

Järgmine Riders Masters Cup leiab aset uuel aastal aprillis, kui toimub käimasoleva hooaja New Yorgi etapp.

Võistlusklassi tulemused leiate siit: