Kolmapäev Aachenis: dramaatilise põhisõidu parimaks osutus Eckermann; Lamaze ja Kenny samuti võidukad

Foto: CHIO Aachen/ Michael Strauch.

Juba eelmisel reedel sai alguse selleaastane CHIO Aachen, mida tuntakse ka Maailma Ratsaspordifestivali nime all. Avalöögi suurvõistlusele andsid voltižeerijad, kuid sellel teisipäeval anti teatepulk üle järgmiste alade sportlastele. Näha saab nii takistussõitu, koolisõitu, kolmevõistlust kui ka rakendisportlasi. Eilse päeva põhisõidu parimaks osutus rootslane Henrick von Eckermann hobusel Castello 194.

Turkish Airlines’i Euroopa Auhinna nimeline sõit oli esimeseks kvalifikatsiooniks pühapäeval toimuvasse Rolex Grand Prix’sse, mis on üks Rolex Grand Slam sarja etappidest. Võistlusklass ise osutus väga dramaatliseks. Frank Rothenbergeri ehitatud parkuur ei halastanud: 13 takistust, millest üks kolmene ja kaks kahest süsteemi, millest üks oli raja viimaseks takistuseks ning sealsed kerged plangud tekitasid peavalu paljudele sportlastele. Sellegipoolest läks täide rajameistri soov saada ümberhüpetele 10 kuni 12 sportlast, kui 58 alustanud paarist tegi vigadeta soorituse 11.

Esimene ja kolmas ümberhüppaja, kelleks oleks pidanud olema Philipp Weishaupt (LB Convall) ja Laura Klaphake (Catch Me If You Can Old), otsustasid starti mitte tulla, et säästa oma hobuseid tähtsamaks sõiduks. Seega oli esimesena stardis Leopold van Asten (VDL Groep Miss Untouchable), kes lõpetas kaheksa karistuspunktiga, mis andis talle kokkuvõttes seitsmenda koha. Järgmisena võistlusväljakule tulnud Yuri Mansur ja Vitiki sooritus lõppes kahjuks kiirelt, kui esimeseks tõkkeks olnud okseril koos kukuti. Kui ratsanik oli võimeline platsilt omal jalal lahkuma, siis Vitiki transporditi hobuste kiirabiga minema. Nüüdseks on selgunud, et Vitiki vigastas oma jalga ning on viidud spetsiaalsesse kliinikusse ravile. Hobumaailma toimetus soovib Vitikile kiiret paranemist. Juhtunu tõttu tekkinud paus lõi arvatavasti pisut rütmist välja Luciana Diniz’i, kes kogus Fit For Fun’iga kaheksa karistuspunkti süsteemilt. Draama polnud sellega aga läbi, kui jõudsalt esikoha graafikus liikunud Steve Guerdat ja Bianca valearvestus eelviimasel okseril lõppes nende sealt läbi hüppamisega ning Laura Kraut ja Confu lolid eriarvamusel Rolexi lattaia hüppamise osas, mis lõppes ameeriklanna õnneks õnneliku kukkumisega. Enne Krauti sai näha aga esimesi topeltnulle, mille sõitisid järjestikku välja McLain Ward (HH Azur) ja Henrick von Eckermann (Castello 194). Ward ei saanud kaua liidripositsiooni nautida, sest kiirelt sai selgeks, et rootslane oli 26 sajandikku kiirem. Viimasena startinud Marcus Ehningul oli võimalik jätta võit koju, kuid Eckermanni ja ka Wardi aega edestada ei suudetud ning puhta sõiduga platseeruti kolmandaks. Neljandale kohale jõudis kiireima neljaga Darragh Kenny hobusega Westbrook, kellega võistles ta esimest korda just antud sõidus.

Henrick von Eckermanni ratsu on muide laenatud ta enda õpilaselt Evelina Tovekilt. Antud hobusega võitis rootslane loetud nädalad tagasi Grand Prix CSIO5* Sopoti raames ning ta teadis, et Aachen võib olla Castellole sobilik koht, seega küsis ta Toveki perekonnalt, kas ta võib hobusega veel korra võistelda. “Castellole sobib siinne suur võistlusväljak ideaalselt tema suure sammu ja hüppe pärast,” lisas võitja pressikonverentsil.

Sõidule eelnenud Handwerki auhinna nimelise parkuuri võitis Darragh Kenny hobusega Cacan, edestades Abdel Said’i (Venise du Reverdy) ja Thierry Rozier’i (Star). Õhtu lõpetanud StädteRegion Aacheni auhinna nimeline võistlusklass osutus edukaks Eric Lamaze’ile hobusel Chacco Kid, kes seljatas Philipp Weishaupti (Lasse K) ja Laura Krauti (Deauville S).

Tänase päeva kulminatsiooniks takistussõitjate seas on Mercedez-Benzi esitletud Rahvuste Karikas.

CHIO Aacheni tulemused leiate siit