Kolmevõistleja Erkki Hõim oli Soomes edukas, Niitväljal toimus juba 11. korda Niitvälja kolmevõistluse karikas

Erkki Hõim ja Aspirin, Soome rahvusliku CCN2*-S klassi teised. Foto: Erakogu

Kui kodumaal toimus nädalavahetusel juba 11. korda Niitvälja Karikas, siis osa kolmevõistlejatest oli võistlustules hoopis Soomes, Lempäälän Ratsastuskeskuses, kus võisteldi rahvuslikul tasemel CCN2*-S. Kõrgete kohtadega naasis sealt Erkki Hõim (Märjamaa RK), kes saavutas hobusel Aspirin kõrge teise koha (31,4 kp) soomlanna Anni Huovineni (31,0 kp) ees. Esikohast lahutas paari vaid 0,4 karistuspunkti. Viiendaks tuldi aga kuueaastasel Roleksil, lõpptulemusega 37,3 kp. Võistlejaid oli kokku klassis 21.

Võistlusel startisid ka Britt Getter Astover (Tondi RSK) Hultajkal ja Sofya Tsyrulnikova (Liivimaa RK) hobusel Ali Bey. Britt Getteril tuli kross katkestada, kuna hobune ei tundnud end hästi ning Sofya kahjuks kukkus alla.

Kõik Soome rahvusliku kolmevõistluse tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/32166

Lisette Jonuks ja A Prima Vista võitsid Niitvälja karika CCN80 klassi. Foto: Elin Jalakas

Niitväljal toimus traditsiooniliselt kaks võistlusklassi – CCN80 ja CCN100. CCN80 klassis osales kokku 21 võistlejat, klassi võidu vormistas oma nimele Lisette Jonuks (Nõo RK) A Prima Vistal tulemusega 36,3 kp. Teisele kohale tuli Kristel Madisson (Tondi RSK) Elleanor XX-l (40,0 kp), kolmas oli Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ponil Ottardi (40,3 kp). Neljanda koha saavutas Leenu Sarapuu (Hiiumaa RSK) Frosted Sunrise´l (41,4 kp), viiendaks tulid Eliise Leedmaa (Vändra RSK) ja April (41,9 kp) ning kuuenda auhinnalise koha saavutas Sandra Anet Kalju (RK El Awrah ET) hobusel Arita (42,2 kp).

CCN100 klassis oli võistlejaid mõnevõrra vähem ning omavahel võtsid seekord mõõtu kaheksa paari. Klassi võit kuulus tugevalt alustanud Anni Kaljundile (RK Ruila Tall) hobusel Breeze, kes tugevat vormi näidates, vormistasid võidu oma nimele esialgselt väljasõidetud ratsastustulemuse juures, milleks oli 31,1 karistuspunkti. Kusjuures sama paar võitis 2018. aastal Niitvälja karika CCN80 klassi. Teise koha saavutas Dagmar Ainsoo (Tartumaa RSK) hobusel Fortuna 34,7 kp) ning kolmandad olid Sigrid Lain (Liivimaa RK) ja Insar (37,8 kp).

Niitvälja Karika põhiklassi CCN100 võitjad Anni Kaljund ja Breeze krossil. Foto: Elin Jalakas

Kõik Niitvälja tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/32157